Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
22 -го червня "День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні" відзначає вся країна.
62

22 -го червня "День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні" відзначає вся країна.

22 червня відзначають "День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні". Згідно з указом президента від 17 листопада 2000 року, у цей день вшановують загиблих у Другій світовій війні. У Полтаві покладали квіти до підніжжя Меморіалу Солдатської слави.

Сергій Пашко, священик УПЦ
«Війна, яка торкнулась кожної родини на Україні і не тільки на Україні. І я можу сказати це і про свою родину і зараз прийшли люди, які, дякувати Богу, живуть у більш-менш спокійні часи, аніж тоді. Але вони, я думаю, добре пам’ятають, як їхні предки, дідусі-бабусі, можливо, когось це були батьки, які приймали безпосередню участь у тій страшній війні.»

Тут зібрались представники влади, ветеранських організацій та небайдужі полтавці. Взяв участь у покладанні квітів і Володимир Мельников. Він заступник голови Шевченківської районної спілки ветеранів Афганістану. Говорить, - ще за життя батько навчив вшановувати полеглих у війні. Тому сьогодні згадує не лише учасників Другої світової, а й побратимів - воїнів-афганців.

Володимир Мельников, заступник голови Шевченківської районної спілки ветеранів Афганістану
«З цим днем пов’язано у мене дуже зворушливі спогади.»
«Згадую і наших хлопців з афганської організації. Цю пам’ять, трагічну пам’ять для нашого народу, для України, зокрема, тому що дуже багато мільйонів загинуло.»

Полтавка Наталія СтупАр працює сімейним лікарем. Прийшла покласти квіти до Меморіалу разом з колегами. Розповідає, - у її родині було декілька ветеранів Другої світової. Від них чула розповіді про війну з перших вуст.

Наталія Ступар, полтавка
«У моїй сім`ї дідусь воював, прийшов з війни. Дядя також.»
 «Без ноги повернувся.»
 «Швець Іван Кирилович навіть написав вірш про «Рамушевський коридор.»

22 червня о 10 годині вся Україна вшановує хвилиною мовчання загиблих у Другій світовій війні.