Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Відомому архітектору-Льву Вайнгорту у Полтаві встановлять пам'ятник
319

Відомому архітектору-Льву Вайнгорту у Полтаві встановлять пам'ятник

У Полтаві планують збудувати пам’ятник відомому архітектору- Льву Вайнгорту. Зокрема цій людині у Полтаві збереглася культурна спадщина. Він не дав зруйнувати дзвіницю на Білій альтанці, закрити перспективи міських вулиць, які відкривалися видами на монастир, та оббудувати багатоповерхівками майданчик.Майбутній монумент встановлять біля будівлі Департаменту будівництва, містобудування та архітектури і житлово-комунального господарства Полтавської ОДА. Ініціатори наголошують, що встановлення пам’ятника слід очікувати в найближчі два роки.

Тимофія Голбан ( Ініціатор пам’ятника, директор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури і житлово-комунального господарства Полтавської ОДА)

«Ідею ми піддивилися у Вадима Ямщикова,коли він там поставив по місту,свою першу міні-скульптуру. Тобто ми задумалися про такі самі скульптури,але до саме особистості Вайнгорта.»

«Виникла ідея спорудження міні-скульптури. Ірина Особік-головний архітектор області,слушно зазначила,що для такої особистості міні-скульптура це не гарно,мабуть,по відношенню до нього. І отак от виникла ідея пам’ятника.»

Сам Вайнгорт говорив:»У мене в житті було три великих кохання:дружина,архітектура та Полтава.» Отже, існує два плани майбутнього проекту. Перший ескіз-Лев Вайнгорт-тримає у руках креслення чергової споруди-це символізує його щиру любов до архітектури.
Другий символізує його любов до Полтави-архітектор спершись на макет колони Білої альтанки розмірковує над своїми майбутніми проектами.

Гліб Кудряшов (член Національної спілки краєзнавців України, доцент кафедри журналістики ПНПУ)

« Лев Вайнгорт у свій час ініціював спорудження в Полтаві тих будівель,які ми сьогодні називаємо пам’ятками і складниками архітектурного обличчя Полтави.То є цілком справедливим,щоб у Полтаві творцеві його архітектурного обличчя також було поставлено пам’ятник.»

«Ми маємо пам’ятати тих людей,які доклали чимало зусиль,які вклали своє життя,свій час,свою творчість на олтар служіння Преславній Полтаві і її унікальному архітектурному обличчю.»

На привеликий жаль,мало хто з полтавців знає -Лева Вайнгорта- і це дуже велика проблема-розповідає ініціатор проекту. Тож,встановлення пам’ятника- це один із кроків прославляння постаті відомого архітектора.