Програма «Життя міста»

У розділі: 14342 відео | АрхівRSS
В художньому музеї імені Миколи Ярошенка відкрилася виставка картин «Втеча з мряки».
206

В художньому музеї імені Миколи Ярошенка відкрилася виставка картин «Втеча з мряки».

У художньому музеї імені Миколи Ярошенка відкрилася виставка картин «Втеча з мряки» про внутрішні переживання, пошук гармонії та метафізичні фантазії. Учасник бойових дій на сході України, Олекса Коба вперше продемонстрував свої творчі експерименти. Пензля до рук майстер взяв у 2016 році. Тоді навіть не підозрював, що уже за два роки представлятиме свої роботи у виставковій залі.

Олекса Коба, художник
«Повернувшись з війни, в один день я просто усвідомив що мені потрібно малювати» «Я просто пішов і на ті кошти які були купив фарби, полотна і почав»

На виставці представлено 40 картин. Об’єднує їх один цикл під назвою рутина. Звуковою ілюстрацією стали радіоперемовини із зони АТО накладені на класичну мелодію композитора Яна Тірсена - додає Олекса Коба.
На виставці зібралось багато людей, підтримати художника прийшли рідні та близькі.

Мілана Бардакова, племінниця художника
«Я просто не могла спершу навіть збагнути всю ту глибінь, що була прихована в цих переходах барв, в цих сплесках фантазій, та почуттів, але якщо чесно, чим довше я придивляюсь до цих робіт, тим більше мені хочеться творити»

Анастасія Коба, дружина Олекси говорить - поруч з таким чоловіком, їй хочеться по- іншому дивитися на світ, творити, йти до звершень, бо він живе цією справою та надихає інших. До того ж Олекса вправний коваль, громадських діяч, на його рахунку безліч звершень та патріотичних дій для рідної землі - додає дружина.

Анастасія Коба, дружина
«Коли він ще не малює, він такий більш, більш в цьому світі, він живий, коли він сідає малювати»«Він таку фразу сказав - я наче говорю з Богом, він сідає і повністю туди занурюється, це як людина переживає свою історію»

Частина робіт - експерименти, що утворюють своєрідні метафізичні інсталяції, розповідають особисті історії, що трансформуються в образах. Деякі картини мають у собі скандинавські та трипільські мотиви - додає Олекса Коба.
Картини художника бажаючі можуть придбати. Частину коштів - автор говорить передасть на соціальні ініціативи, рештою реалізує майбутні творчі проекти.