Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
Чи правда, що 27 червня опівночі на небі повинно з`явитися два Місяці?
688

Чи правда, що 27 червня опівночі на небі повинно з`явитися два Місяці?

27 червня опівночі на небі повинні з»явитися два Місяці. Цю новину розповсюдило одне з авторитетних видань. Ніби-то очікується рідкісне небесне явище, не тільки місячне затемнення, але і протистояння Марса і Місяця, під час якого внаслідок оптичного ефекту і максимального наближення планети до Землі буде здаватися, що в небі два Місяці. Однак, як запевнили нас полтавські астрономи, 27 червня два Місяці на небі ми точно не побачимо. Такого явища в астрономії взагалі не існує. А ось інше рідкісне і захоплююче явище в ніч з 27 на 28 липня ми все ж спостерігати зможемр.

ЛЮДМИЛА ХАЛЯВІНА, старший науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії
" Там как раз можно наблюдать рядом две планеты - одна из них наша спутник - Луна, а другая тоже ближайшая планета Марс. Причем Марс как раз в этот момент будет находится на самом близком расстоянии от Земли.Это будет одно из противостояний Марса.Такие явления происходят раз в 15-18 лет."

А ще, за словами астронома, 27 червня у своїй найкращій позиції постане Сатурн. Після з»єднання з повним Місяцем планета продемонструє усю красу. Сатурн покаже свої відомі кільця, нахилені майже на 26 градусів у напрямку Землі, їх буде видно навіть з найменшого телескопа.

ЛЮДМИЛА ХАЛЯВІНА, старший науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії
" Начиная после захода солнца, мы можем на северо-западе видеть Венеру, яркое такое светило, Потом мы можем видеть Юпитер.После полуночи сразу подходит именно в меридиан Сатурн.И уже чуть дальше за полночь виден яркий Марс, красная планета."

За місячним календарем з 14 по 27 червня небесне світило знаходиться у фазі зростання.До речі, місячні фази мають вплив на поведінку людей, тварин та природу загалом.Так, згідно з дослідженнями вчених, якість сну у людини теж залежить від фази місяця. З»ясувалося, що в період повні фаза глибокого сну скорочується на 30 відсотків, подовжується час засипання на 5 хвилин, а загальний час сну зменшується на 20 хвилин. А щодо двох Місяців хоча новина і фейк, але добре, коли є привід вкотре поглянути на небо.