Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
На Полтавщині реалізується пілотний проект Міністерства соціальної політики «Рука допомоги»
103

На Полтавщині реалізується пілотний проект Міністерства соціальної політики «Рука допомоги»

«Рука допомоги» - так називається пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку, щоб допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. Як зауважила на прес-конференції координатор проекту Інна Шинкаренко, щороку близько мільйона українців отримують державну допомогу як малозабезпечені. При цьому в третині таких сімей є хоча б один безробітний дорослий працездатного віку, а для деяких сімей державна допомога - це єдине джерело доходів. В таких умовах легко втратити мотивацію до роботи та надію на краще життя, і соціальна підтримка держави це не виправляє. А тому поява пілотного проекту «Рука допомоги» - це як вихід для малозабезпечених сімей покінчити з бідністю.

ІННА ШИНКАРЕНКО, координатор проекту «Рука допомоги»
"Я хочу сказати з усією відповідальністю, що українці довели, що вони готові і можуть повертатися до активного життя.Що вони цього хочуть.Люди довели, що вони готові брати свою долю в свої руки, відповідати за себе і своїх близьких."

Як зазначалось на прес-конференції, фінансова допомога для учасників пілотного проекту «Рука допомоги» надається шляхом оплати рахунків на придбання обладнання та матеріалів. Середній розмір такої допомоги - понад 70 тисяч гривень.

ОЛЕГ ПРУГЛО, заступник голови Полтавської ОДА
" Це дуже важливо, таких людей треба підтримувати в першу чергу фінансово для того, щоб вони дійсно могли втілити свою мрію в життя….в першу чергу виробництво і сільське господарство."

За словами керівника центру зайнятості,з початку реалізації на Полтавщині пілотного проекту в ньому взяли участь понад півтори тисячі осіб з числа малозабезпечених сімей та переселенців. За направленням центрів зайнятості області працевлаштовано 366 учасників проекту, а до громадських та тимчасових робіт залучено 416 малозабезпечених громадян.

КАТЕРИНА КЛАВДІЄВА, директор Полтавського обласного центру зайнятості
" В чому унікальність механізму? Механізм надання фінансової допомоги на поворотній основі.Тобто, умови: розробка бізнес-плану, бізнес-ідеї, реєстрація суб»єкта підприємницької діяльності…а учасник пілотного проекту шукає те обладнання, ті матеріали, укладає договір, а роль служби зайнятості- платника."

Досвід пілотного проекту стане підґрунтям для розробки нового закону- наголосили на прес-конференції. Після його прийняття новітні механізми боротьби із бідністю будуть запроваджені на всій території України на постійній основі. Це дозволить ефективно повертати до економічної активності тривалих безробітних громадян, сприятиме кращій адаптації вимушених переселенців, створенню нових робочих місць, а також посилить економічне становище міст і сіл за рахунок розвитку малого бізнесу.