Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
Презентація телевізійної програми "Сто років українській революції" відбулася у Полтаві.
104

Презентація телевізійної програми "Сто років українській революції" відбулася у Полтаві.

До сторіччя української революції у краєзнавчому музеї презентували документальну телевізійну програму. У стрічці йдеться мова про те як відбувалася українська революція на теренах Полтави. Серед тридцяти телепрограм ця посіла Гран-прі на міжнародному кінофестивалі і у Польщі.

Дмитро Старіков ( режисер-постановник фільму)
«Катастрофически мало исторического материала,который можна использывать,я имею ввиду: кинохроники и фотодокументы. Они одни и те же и все время идуть во всех фильмах одинаковы. Полтавского вобще ничего нет.»

«Мы специально сделали под молодежную аудиторию фильм сделан. Молодым же людям о тех. Событиях,а Богдан Черявский рассказывает от свидетей тех событий читая дневники,воспоминания учасников тех событий.»

Автор сценарію фільму-Сергій Блавацький розповідає,що вже не вперше його творчі доробки посідають перші місця на кінофестивалях, але гран-прі для них дебют. Говорить,- не женуться за визнанням кінокритиків.

Сергій Блавацький ( автор сценарію)
«Працювати було дуже легко,дуже легко тим більше,що це одна з моїх улюбленіших тем,як для історика,от подія тих часів-це по-перше.

«Всі події,майже,значні для історії Полтави відбувалися саме в цьому центрі міста.В оцих всіх будочках по Стрітенській,там був українській дім,там дивилися фільми і кінотеатр,і музичне училище і тут в корпусному саду-все це з дитинства я впитував у себе,всю цю історію.»

Факти , описані у фільмі, фактично ніколи не виходили на широку аудиторію. Вони були вміщенні у книжках та публікаціях вчених. Але авторському колективу фільму вдалося об’єднати усі свідчення в один документальний сюжет та екранізувати його для широкої аудиторії.

Олександр Супруненко ( директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського)
«Сергій Блавацький,як відомий журналіст і Дмитро Старіков дійсно зробили цікаву програму,яку треа пропагувати і в інтернеті,подавати на різних сайтах і безперечно продовжити її створення,адже це принаймі ще 4-5 програми,які будуть розповідати про українську революцію 1917-1921-х років.»

Завдяки такому історичному документальному фільму, який плануєть випустити ще чотирма частинами-люди зможуть дізнатися багато нових цікавих фактів , щодо історії своєї країни-переконалися учасники заходу.