Програма «Життя міста»

У розділі: 10418 відео | АрхівRSS
Олег Ляшко відвідав пасіку на Полтавщині
155

Олег Ляшко відвідав пасіку на Полтавщині

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко занепокоєний станом бджільництва в Україні. Він відвідав пасіку у селі Вирішальномиму на Полтавщині. Мешканці та бджолярі пожалілись на масове вимирання медоносних комах. Говорять, - вони потерпають від хімікатів, які розпилюють на полях.
 «Ми б хотіли, коли їх труїли, щоб це було утро, або вечір. Коли бджола знаходиться у вулику.»
«Я ноччу просипаюсь од удушшя. Мені сниться, що мене хтось душе. Да-да. Думаю вийду на вулицю просто, вийду на вулицю свіжим воздухом подихаю. Я як вийшов, чуть не задихнувся. Бігом давай у хаті вікна-двері закривать, потомушо мати у мене астматік. Воопщє взагалі мамка на другий день не вставала з кроваті.»

Олег Ляшко говорить, - наша країна лідер з експорту меду. Тому важливо це підтримувати.

Олег Ляшко, лідер Радикальної партії
«Україна займає 1 місце у Європі по експорту меду і 3 місце в світі. У результаті того, що труять наших бджіл, 80 тисяч тонн меду минулого року продали з України. Це означає, що наші люди мають можливість заробляти гроші.»


Лідер Радикальної партії переконаний, - саме через відсутність ветеринарного та продовольчого контролю, у нашу країну завозять не якісні хімікати. У наслідок страждають не тільки комахи, а й люди. За словами політика, - влада має встановити жорсткий контроль над тим, що завозиться в Україну.

Олег Ляшко, лідер Радикальної партії
 «Ми вимагаємо від влади прийняти рішення перекрити контрабанду, сертифікувати оці ввезення контрафактних хімдобрив. І взагалі використання хімдобрив поставити під найжорсткіший контроль. Тому що труять не тільки бджіл, а й худобу, і головне, - людей. Тому що коли людина вночі спить і дихає цим ядом, потім астма, потім захворювання і все інше.»

Крім того, Олег Ляшко наполягає на перегляді квот за угодою про Асоціацію з ЄС на постачання меду. Говорить, - Безмитне постачання вичерпали за перші 10 днів нинішнього року. За все інше - ми платимо. А це означає, що продукт дорожчає і люди втрачають прибуток.

Олег Ляшко, лідер Радикальної партії
«Уряд має захистити наших бджіл і пасічників і їхні доходи від хімії, від отрут. І вимагати збільшення квот на безмитне постачання меду і іншої сільськогосподарської продукції. Тому що замість того, щоб торгувати землею і зерном, треба торгувати продукцією, медом і всім тим, що дає дохід і робочі місця на селі.» 01:52

На пасіці Олег Ляшко згадав своє дитинство. Говорить, - тоді у нього на Донбасі було 40 вуликів. Мед возили в село Комунарське і продавали. Заробляли за літо - достатньо. Лідер Радикальної партії наголосив, - труїти медоносних комах нікому не дозволить.