Програма «Життя міста»

У розділі: 10418 відео | АрхівRSS
З 31 місцевого суду в Полтавській області, залишиться 12.
89

З 31 місцевого суду в Полтавській області, залишиться 12.

З 31 місцевого суду в Полтавській області, залишиться 12. Вони будуть загальної юрисдикції та один апеляційний. Відповідно до указу президента про ліквідацію та реорганізацію судів, останній теж ліквідується. Проте, - говорить прес-секретар апеляційного суду області Олена Швидка, - створять новий.


Олена Швидка, прес-секретар апеляційного суду Полтавської області
«25 червня 2018 року вже зареєстровано юридичну особу «полтавський апеляційний суд».»
«Суд старий, умовно так буду говорити, він буде функціонувати, працювати і розглядати справи.»
 «До того часу поки голова новоствореного суду не зробить публікацію у «Голосі України» про початок роботи нового суду.»

Олена Швидка говорить, - поки що звертатися до апеляційного суду треба як і раніше. Тобто, подати скаргу до державного органу, який прийняв рішення. Проте, скоро запрацюють нововведення.

Олена Швидка, прес-секретар апеляційного суду Полтавської області
«Щодо новел, які будуть за новим цивільним процесуальним кодексом, то апеляційні скарги будуть надсилатися, подаватися точніше, безпосередньо до нашого суду. На сьогоднішній день ця норма не набрала чинності.»

На прес-сніданку Олена Швидка розповідає, - на Полтавщині немає «електронного суду». Поки що, лише у 18 пілотних судах країни це тестується. Згодом, нововведення стане загальним. Йдеться про систему, яка передбачає подання позовів та інших документів у електронному вигляді.

Олена Швидка, прес-секретар апеляційного суду Полтавської області
 «Людина може звертатися, подавати свої документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватися на цьому сайті, на цьому порталі, мати електронний, цифровий підпис. І за допомогою цього користуватися цим новим функціоналом.»

Також на прес-сніданку додали, - тепер за ініціативи суду чи його учасників, можуть вестись онлайн-трансляції засідань. Вони розміщуються на єдиному порталі Судова Влада України та на Ютубі. Проте, знімати без дозволу суду не можна як і раніше.