Програма «Життя міста»

У розділі: 10418 відео | АрхівRSS
З 1 липня почав діяти новий список послуг первинної медичної допомоги.
83

З 1 липня почав діяти новий список послуг первинної медичної допомоги.

У липні розпочинається важливий етап трансформації системи охорони здоров»я. Перші комунальні і приватні медичні заклади, які підписали договори з Національною службою здоров»я, почнуть отримувати фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Водночас починає діяти новий список послуг первинної медичної допомоги. Що ж віднині гарантовано оплачено з податків громадян на рівні первинної медичної допомоги? 00:39

Відтепер саме сімейні лікарі, терапевти та педіатри спостерігатимуть за станом здоров»я дорослих і дітей, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми чи отруєння. За потреби ваш лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги - лора, ендокринолога, хірурга тощо - чи буде консультуватись з ним щодо вашого лікування.

ЛЮДМИЛА ПІЛЯЙ, завідувач АСМ №6 КП «Центр ПМСД №2» Полтавської міської ради
" Ми будем надавати допомогу перш за все - це профілактичні огляди, це щеплення , це виявлення лікування гострих захворювань,спостереження за пацієнтами х хронічними захворюваннями.Це ведення пацієнтів, які потребують паліативної допомоги , тобто це є пацієнти з хронічним болем."

За словами завідуючої амбулаторії, сімейні лікарі виписуватимуть медикаменти за програмою «Доступні і пільгові ліки» при лікуванні серцево-судинних захворювань,бронхіальної астми, цукрового діабету. А ще вони виконуватимуть обстеження пацієнтів, куди входить загальноклінічний аналіз крові, сечі, вимірювання глюкози крові, холестерину, а також проводити швидкі тести на діагностику гострих, інфекційних захворювань.

ЛЮДМИЛА ПІЛЯЙ, завідувач АСМ №6 КП «Центр ПМСД №2» Полтавської міської ради
"Звичайно, ми будем видавати різні довідки на санаторно-курортне лікування, заповнювати санаторно-курортні карти..Да, ми будемо надавати невідкладну допомогу 02:38+02:53 це за необхідністю виклик додому при якихось станах, гіпертонічної хвороби, температури - тобто лікарі наші виїжджали і будуть надалі виїжджати. "

Здавалося б, лише п»ятий рік, після закінчення вишу, працює сімейним лікарем Ольга Боровик, а вже заслужила повагу і любов пацієнтів. Щойно підписала з нею декларацію і полтавка Валентина Чорна, яка вважає, що кращого лікаря й годі шукати.

ВАЛЕНТИНА ЧОРНА, полтавка
" Звертаємося тоді, коли хворіємо.Завжди приходе, завжди посовітує, завжди підскаже, що лучше.Ми дуже задоволені, свят родина моя дуже задоволена цим доктором."

На сьогодні з цим сімейним лікарем полтавці уклали 800 декларацій. Це один з кращих показників для цієї амбулаторії, бо люди, особливо працездатного віку ще не знайшли час відвідати лікаря, який їм найбільше до вподоби. Тим паче, що укладати договори можна до 1 січня наступного року. Взагалі ж, пані Ольга схвалює проведення таким чином медичної реформи і покладає на неї великі надії.

ОЛЬГА БОРОВИК, сімейний лікар
"Від медичної реформи очікую, щоб вона дійсно допомогла наших пацієнтам, щоб вона дійсно себе оправдала.І зі сторони лікаря все ж таки хочеться відчувати себе дійсно лікарем в нашій державі і адекватно виконувати свою роботу і за це мати благодарність від пацієнта і щоб держава цінила свого лікаря."

Як запевнила Людмила Піляй, якщо ви ще шукаєте свого лікаря, не хвилюйтеся - вам надасть медичну допомогу ваш дільничний лікар. До кінця 2018 року держава оплачує медзакладам послуги і за деклараціями, і за територіальним принципом.