Програма «Життя міста»

У розділі: 9324 відео | АрхівRSS
Реалізацію урядової програми «Доступні ліки» обговорювали на нараді в облдержадміністрації.
37

Реалізацію урядової програми «Доступні ліки» обговорювали на нараді в облдержадміністрації.

На нараді під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла, говорили про медицину. Зокрема, йшлось про забезпечення громадян ліками й реформування системи охорони здоров`я. Віктор Лисак директор Департаменту охорони здоров`я Полтавщини говорить, - зараз відбувається реформування госпітального сектору. Головний його етап - це облаштувати відділеня невідкладних станів.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров`я Полтавської ОДА
«Я не кажу, що це лише відділення невідкладних станів лікарень інтенсивного лікування другого-першого рівня. А я кажу про всі лікарні планового лікування. Ми не по наряду должні направляти туди спеціалістів. Там зобов’язані цілодобово працювати лікарі невідкладних станів.»

Понад рік працює програма «Доступні ліки». Із запланованих коштів, уже використали більше, ніж 48%, - розповідає Віктор Лисак. Цього року додатково виділили 10 млн з обласного бюджету на закупівлю інсуліну.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров`я Полтавської ОДА
 «Одне хвилює. 15% населення, дорослого населення, за програмою реімбурсації отримало відповідно відшкодування. Тобто, отримало безкоштовно, або з частковою доплатою. На одного пацієнта в середньому 2-4 рецепти.»
«Коливання є сьогодні від 8 рецептів на одного пацієнта, до одного рецепта.»

Про стан імунізації доповіла Світлана Писаренко. Говорить, - на сьогодні є всі види вакцини для дітей, згідно з календарем щеплень. Цьому сприяла співпраця з організацією ЮНІСЕФ. Крім того, незабаром працюватимуть за новою методикою планування вакцин.

Світлана Писаренко, заступник головного лікаря Полтавської обласної дитячої лікарні
 «Є наказ охорони здоров`я, в якому затверджена нова методика розрахунків планування вакцин.»
 «Будемо переходити на цю методику, будемо планувати довгостроково на 3 роки вперед. І це буде гарантувати довгострокові контракти з виробниками вакцин і ми будемо мати з вами постійне, регулярне постачання вакцин.»

У 2019 році заплановано реформування вторинної ланки медичної допомоги.