Програма «Життя міста»

У розділі: 9350 відео | АрхівRSS
У Полтавському краєзнавчому музеї презентували документальну стрічку - «Благодать під соснами».
63

У Полтавському краєзнавчому музеї презентували документальну стрічку - «Благодать під соснами».

Одинадцять років тривала робота над документальним фільмом «Благодать під соснами». Автор сценарію і режисер - кандидат історичних наук, член Національної Спілки журналістів України Людмила Нестуля. Перша версія стрічки вийшла у 2016 році, а нині її скорочений варіант творчий колектив презентував у Полтавському краєзнавчому музеї. Головний «персонаж» фільму - дерев»яна Свято-Троїцька церква, збудована 1865 року у Вельбівці Гадяцького району. Проект створювали у співпраці із полтавським духовенством,- розповідає авторка. Кожний епізод стрічки - це хвилююча розповідь про те, як навколо сільського храму гуртувалося життя громади, як віра допомагала людям долати незгоди і випробування.

ЛЮДМИЛА НЕСТУЛЯ, автор і режисер фільму «Благодать під соснами»
"З 2005 року ми поступово набирали матеріал, відео, консультувалися Якісь основні ідеї почали визрівати, про що я буду розповідати  чи розуміють вони, навіщо їм храм у цьому селі, чи до душі їм це.Виник комплекс різних тем, якось воно почало збиратися в єдину монолітну роботу,зрештою ми це зробили."
Храму у селі Вельбівці понад 150 років і він цікавий тим, що це архітектура 19 століття, це приклад тогочасного будівництва дерев»яних храмів,- кажуть творці фільму. Церква знає часи війни та атеїзму, переказують, що вона врятувала від знищення німцями ціле село.

ЛЮДМИЛА НЕСТУЛЯ, автор і режисер фільму «Благодать під соснами»
" Православ»я - це є частина душі нашого народу.Це якась невід»ємна частка, яку вже не можна звідти витягти.От саме в такому старовинному дерев»яному храмі і сконцентровано у цьому моноліті ось оце світобачення людей, які нас оточують, наш народ у широкому плані і в плану кожної особистості."

Матеріали про храм 19 століття сміливо можна вважати досконалим зразком архітектурного спадку Полтавщини, подані в історичному контексті на тлі суспільно-політичного та духовного життя,- вважають члени творчої групи, які працювали над створенням картини.

ЛЕОНІД СОРОКІН, звукорежисер фільму
"Гарний професійний фільм, дуже добре знятий, дуже добре змонтований.Мені дуже подобається працювати з Людмилою Нестулею Вона дуже глибоко заходе в матеріал, вона підбирає кожний кадр."

ВОЛОДИМИР ПОЛАПА, учасник фільму
"Робота по збереженню пам»яток історичних, особливо таких як дерев»яні споруди,вона необхідна.Хай по крупинці, але треба зберігати ту історичну пам»ять, яка сягає у віки."

За створення документального фільму «Благодать під соснами», Людмилі Нестулі наприкінці червня вручено Національну літературно-мистецьку премію імені Олени Пчілки.