Програма «Життя міста»

У розділі: 9474 відео | АрхівRSS
У липні стартував прийом проектів в рамках бюджету участі
109

У липні стартував прийом проектів в рамках бюджету участі

Розпочалася подача проектів до міської цільової програми «Бюджет участі». Координатори закликають мешканців долучатися і пропонувати свої ідеї щодо покращення благоустрою громадського простору, проведення фестивалів та конкурсів або ж вирішення соціально значущих питань у Полтаві.

Оксана Деркач секретар міської ради
"Сьогодні у стінах Київської районної ради традиційна зустріч із депутатами, головами ОСН, громадськими діячами, керівниками громадських організацій і керівниками ОСББ 01:06
 Це ті люди, які мають можливість комунікації з полтавцями. Через такий місточок хочеться дійти якомога більше до людей. "

Зустрічі відбудуться також і у Подільській та Шевченківській райрадах. Оксана Деркач наголошує - програма Бюджет участі стрімко набуває популярності серед полтавців. Вони охоче долучаються і щороку кількість креативних та цікавих ідей зростає. Саме через це фінансування малих та великих проектів збільшили з 1 мільйону до 1,4 млн гривень та з 300 тисяч до 500 тисяч гривень відповідно. Загальний фонд становить 11 млн. грн. Вимоги до авторів дуже прості.

Артем Іванюк координатор проекту «Бюджет участі»
"Береться аплікаційна форма, я її зробив на одному аркуші паперу. Вибирається пріоритетний напрямок. Дуже важливо визначитися, якщо це інфраструктурний проект, то з місцем реалізації, адреса точна
 Це має бути земля міста Полтава, не району чи області, а міста Полтава. Наступний пункт це завдання проекту - Чому? Навіщо? Чому саме тут? Чому за такі кошти? Описати не важко, якщо людина розуміє що вона хоче, щоб було зроблено. "

Повна інформація про «Бюджет участі» розміщена на офіційному сайті Полтавської міської ради . Запропонувати свій проект можна до 31 липня. Заявки приймають у комунальній організації «Інститут розвитку міста». Такою нагодою вже скористався заступник голови Київської райради Сергій Дудко. Вже втретє він бере участь у цьому конкурсі. Як депутат свого округу у селищі Яківці, він розробив проект по облаштуванню там оздоровчої зони. Ініціатива була підтримана і 2017-го у Яківцях встановили спортивний майданчик. Минулого року Сергій Дудко подавав ще два проекти, але для перемоги не вистачило голосів.

Сергій Дудко заступник голови Київської районної у м. Полтава ради
" Але ми не склали руки. В цьому році ми знову по нашій оздоровчій зоні подаємо, вірніше вже подали великий проект
 Це облаштування зони спортивними тренажерами і плюс ми хочемо побудувати футбольне поле із штучним покриттям
"Є декілька команд молодіжних у нашому мікрорайоні, які на вихідних збираються
 На мій погляд це стабільні команди, які постійно грають. Вони заслужили такого гарного облаштованого поля. "

А доки хтось тільки збирається подаватися на Бюджет участі, інші - активно реалізовують минулорічні проекти-переможці у життя. Так, 2017-го полтавці підтримали великий проект на мільйон гривень щодо оснащення лікувально-профілактичних закладів комп'ютерною технікою. Завдяки цьому для центрів первинної медико-санітарної допомоги міста закупили нові комп»ютери та ноутбуки. Зокрема, перший центр, що по вулиці Великотирнівська, позбувся такої проблеми як черги до сімейних лікарів, а також отримав можливість розпочати ефективне впровадження медичної реформи.

Віталій Мрочко сімейний лікар КЗ «ЦПМСД№1»
" Коли була мала кількість комп»ютерів тут були черги, багато пацієнтів збиралося і дуже довго було всіх обслуговувати, а зараз черг немає. Люди записуються на окремий час, приходять, ми їх реєструємо, все без проволочок.
" В подальшому будуть впроваджені МОЗ системи електронних рецептів, і електронна реєстратура, і електронна карточка, але це поетапно. "

Оксана Деркач секретар міської ради
" З мільйону гривень освоєно на сьогодні 400. Є ще 600, зараз оголошені тендери і на Прозорро йдуть торги. Ми знаходимося у першому центрі, другий центр теж близько 400 тисяч це Шевченківський р-н і 180 тисяч у Подільському районі. З урахуванням кількості сімейних лікарів закуповується техніка. "

Тож координатори проекту закликають полтавців - не залишатися байдужими і долучатися до спільного благоустрою нашого міста. З програмою «Бюджет участі» - запевняють - це може зробити кожен.