Програма «Життя міста»

У розділі: 13868 відео | АрхівRSS
На честь 100 річчя науковця, археолога і краєзнавця Галини Сидоренко в краєзнавчому музеї пройшла наукова конференція .
208

На честь 100 річчя науковця, археолога і краєзнавця Галини Сидоренко в краєзнавчому музеї пройшла наукова конференція .

В краєзнавчому музеї відбулась наукова конференція на честь 100 річчя працівника музею, науковця, археолога і краєзнавця Галини Сидоренко.
Старший науковий співробітник музею-Любов Лугова говорить - з її ім"ям пов'язаний важливий період в історії музею 1938-1981 рр, 2-га світова війна, відбудова, створення двох експозицій відділу, ряд значних виставок, видАння першого й досі єдиного довідника з археології Полтавської області.

Любов Лугова, старший науковий співробітник краєзнавчого музею.
«Вона заслуговує на те щоб ми сьогодні вшанували її пам'ять, здадали про неї теплим словом»

Галина Сидоренко - на Полтавщині корифей музейної справи. До сьогодні ще не втратили своєї наукової новизни та значущості чисельні розвідкові, краєзнавчі, музейні дослідження Галини Олексіївни. Її плідна краєзнавча діяльність на ниві дослідження пам'яток археології, історії краю, розбудови Полтавського краєзнавчого музею неоднаразово відзначалася дослідниками - говорить Ірина Мельникова, завідуюча науково-дослідним експозиційним відділом археології краєзнавчого музею.

Ірина Мельникова, завідуюча науково-дослідним відділом археології краєзнавчого музею.
«Приоритетом в её жизни, её научной деятельности была всё-таки археология» «Поэтому на выставке мы представили предметы связанные с её археологическими разведками, экспедициями»

В ході конференції відкрилась також виставка археологічних здобутків. Експонуються матеріали з фондових колекцій, бібліотеки, наукового архіву краєзнавчого музею та особисті речі Галини Сидоренко.
Представлено понад 100 експонатів, але найбільшою гордістю є музична шкатулка 19 століття-зауважила Ганна Барська, завідувач науково-дослідним експозиційним відділом пізнього Середньовіччя та нової історії.


Ганна Барська, завідувач науково-дослідним експозиційним відділом пізнього Середньовіччя та нової історії. «Тут речі з історичної, етнографічної, археологічної колекції, все те, що збирала Галина Олексіївна, науково опрацьовувала інвентаризувала і потім здавала до фондів»

Діяльність Галини Сидоренко на ниві досліджень археологічних та історичних памяток рідного краю ще довго буде прикладом для молодих дослідників, а для колег-полтавців пам'ять про неї залишиться назавжди, як про вчителя і порадника в музейній справі - додають колеги.