Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
На території Більського городища стартував Міжнародний проект - IV польова археологічна школа
92

На території Більського городища стартував Міжнародний проект - IV польова археологічна школа

На території історико-культурного заповідника «Більськ» стартував Міжнародний проект - IV польова археологічна школа. Програма роботи включає як польові археологічні дослідження, так і теоретичний лекційний блок .Його учасникам проекту читатимуть знані вітчизняні й закордонні фахівці. Учасниками Школи є студенти й аспіранти з різних областей України та Польщі. Цьогоріч у Польовій археологічній школі візьме участь близько 50 бажаючих - говорить начальник більської археологічної експедиції Денис Гречко

Денис Гречко, начальник Більської археологічної експедиції, старший науковий співробітник Інституту археології Національної академії наук (НАН) України.
 «Зараз ми працюємо на Барвінковій горі, вже розкопали після проведення геомагнітної зйомки два таких величезні квадрати, там десь сім на сім.  Більськ данує нам сюрпризи, як в червні Південний вал, який виявився скіфським, так зараз вже в липні на Барвінковій горі є відкриття, потім ми плануємо дослідити декілька курганів»

Незважаючи на те, що розкопки тільки почались, археологам вдалося виявити знахідку, яка тривалий час лишалась загадкою.

«Ми знайшли оцього покійника, орієнтованого головою на захід, з деякими відхиленнями, свідчить про певну традицію поховального обряду» «Також тут було знайдено намисто з пастових бусин»«Ось тут можна простежити череп,звід черепу, ось тут ключиці, далі кістки і ноги йдуть в контрольну брівку»

Проект у Більську проходить четвертий рік поспіль. Науковці зазначають - археологи працюючи в урочищі Царина Могила, дослідили поселення та вали. Завдяки цьому можна визначити і точно датувати створення Більського городища. Воно має протяжність 37 км, та не має жодних аналогів у Європі та світі - говорить директор Комунальної установи «Історико - культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради, Ігор Корост.

Ігор Корост, Директор Комунальної установи «Історико - культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради.
«В ході досліджень з’ясовано що на даній ділянці розташований могильник, грунтовий могильник скіфської доби, який попередньо, пепереднто датується 4-5 ст. до н.е»

Це унікальний комплекс, найбільший у Європі, його потрібно розбудовувати та презентувати, тому виділено більше 40 тисяч гривень на реставраційні роботи експонатів - розповідає директор департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко.

Валентина Вождаєнко, директор департаменту культури і туризму Полтавської ОДА
 «Ми готуємо для музейного сканценства під відкритим небом, на наступний рік, тобто це вже все буде в музей вкуватися»«На сьогодні тільки доробляється науково-проектна документація на сам музейний комплекс»«Але завдання влади амбітне і ми думаємо що за 2 роки ми добудуємо той музейний комплекс, а оці частини вони довготривалі будуть і поступово, тим більше що частково виходимо на гранти»

Школа працюватиме до 4 серпня, цього року. За цей час організатори проекту планують дослідити археологічні об’єкти, попередньо досліджені методом геофізичної зйомки, розкопати кургани скіфського часу та провести розвідки в межах Більського городища.