Програма «Життя міста»

У розділі: 13908 відео | АрхівRSS
Стан фінансово-бюджетної дисципліни на Полтавщині розглянули на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації
315

Стан фінансово-бюджетної дисципліни на Полтавщині розглянули на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації

Чи за призначенням і в повному обсязі в області використовують бюджетні кошти? Протягом першого півріччя працівники управління Північно-східного офісу Держаудитслужби перевірили місцеві органи влади та державні установи і виявили в них низку недоліків в дотриманні фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму понад 188 мільйонів гривень. Як зауважила начальник управління Ірина Салогуб, часто керівники підрозділів вимагають додаткового фінансування на реалізацію своїх програм, при цьому нераціонально використовуючи раніше отримані кошти від держави.

ІРИНА САЛОГУБ, начальник управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області
"Сьогодні від кожного з нас в межах наданих нам повноважень залежить про те, як буде організована фінансово-господарська діяльність, як будуть запроваджені ті новації, ті нові пропозиції, які надходять від нашого уряду."

За словами аудитора, під час перевірок виявлено, що на місцях не завжди поспішають вчасно використати кошти, які надходять в область з Державного бюджету, а тому не освоєні, вони знову повертаються назад. Посадовець назвала такі факти звичайною безгосподарністю відповідальних осіб.

ІРИНА САЛОГУБ, начальник управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області
"Державний фінансовий контроль- це є одним із вагомих важелів економічним, фінансовим в покращенні стану економіки нашої країни. Це не піар, це не просто слова, за цими словами стоїть добробут наших громадян. "

В результаті проведених ревізій та державних фінансових аудитів - 118 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, а 22 особи - до дисциплінарної та матеріальної відповідальності. Крім того, матеріали декількох перевірок передано до правоохоронних органів, які розпочали досудові розслідування, в тому числі й у вчиненні кримінального правопорушення.

ІРИНА САЛОГУБ, начальник управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області
" Державна аудиторська служба в межах наданих повноважень ми вживем всі заходи для того, щоби всі порушення, які ми встановили, щоби вони були відшкодовані.За цей період відшкодовано майже 20 млн.Загальна сума ті бюджетні кошти, які не дійшли до установ і організацій становить 2,7 мільйона."

В ході колегії керівники області наголосили, - питання державного фінансового контролю за витрачанням бюджетних коштів буде постійно розглядатись на апаратних нарадах, а винні у порушенні фінансово-бюджетної дисципліни будуть відповідати перед законом.
Учасники колегії розглянули також стан виконання антикорупційного законодавства у Полтавській області за перше півріччя. Зазначалося, що в області встановлено десять фактів порушення строків подання електронних декларацій в апараті та структурних підрозділах облдержадміністрації. Зареєстровано 45 фактів надання та отримання неправомірної вигоди. До дисциплінарної відповідальності за порушення Закону України «Про запобігання корупції» притягнуто 22 особи.