Програма «Життя міста»

У розділі: 10143 відео | АрхівRSS
У центрі міста полтавці проходили "Лабіринт можливостей"
55

У центрі міста полтавці проходили "Лабіринт можливостей"

«Лабіринт можливостей» чекав на полтавців у центрі міста. У корпусному парку провели інформаційну акцію. Тут учасники ніби-то збирались працювати за кордоном. На локаціях потрапляють у ризиковані ситуації при оформленні документів, підписанні договору, тощо. Гру влаштували до Міжнародного дня боротьби із торгівлею людьми. Організатори наголошують, - працевлаштування повинно бути офіційним.

Ольга Гришко, організаторка
«Будь-яка робота повинна бути офіційною, легальною. Що я маю на увазі, те що ми як в Україні, так за кордоном тим паче повинні украдати трудовий договір з роботодавцем. Де будуть чітко описані наші обов’язки, умови оплати, вихідні, що в разі хвороби, втрати працездатності які компенсації будуть передбачені і т.д.»

Учасниця акції Людмила Спатар планує вперше влаштуватись на роботу за кордоном. Говорить, - підписуватиме документи лише зрозумілою мовою, нікому не віддаватиме паспорт, відразу дізнається контакти найближчого посольства України. А ще, за порадою організаторів, домовиться з рідними про кодове слово. Шифр повідомлятиме про небезпеку.

Людмила Спатар, учасниця акції
«Я поеду в Португалию к дочке туда работать. Если на роботу ехать, то обязательно нужно визу оформлять рабочую и договор подписывать трудовой. Обязательно копию документов и конечно кодовое слово, как я узнала, если вдруг со мной беда случиться.»

За оцінками МОМ, Агентства ООН з питань міграції, 1991 року від торгівлі людьми постраждали понад 23 тисячі українців. Жертвами ставали і полтавці.

Олександр Лелюк, заступник начальника відділу у справах сім`ї та молоді Полтавської ОДА
«За попередній рік 8 осіб постраждали від торгівлі людьми. Їм уже надалася певна допомога, від суб’єктів, які забезпечують діяльність з протидії торговлі людьми.»

За рік в області провели близько 90 акцій, щодо протидії торгівлі людьми.