Програма «Життя міста»

У розділі: 13962 відео | АрхівRSS
Дорога М-03 Київ-Харків-Довжанський болюча проблема для громади міста
197

Дорога М-03 Київ-Харків-Довжанський болюча проблема для громади міста

Аварійний стан відрізку автомобільної дороги державного значення М-03 Київ-Харків-Довжанський в межах Полтави - болюча проблема для громади міста. Ця дорога потребує капітального ремонту, вартістю понад 100 млн гривень. Але хто виділить такі кошти на її оновлення, коли й досі не визначено балансоутримувач міська чи обласна рада.

Юрій Трегубов начальник управління земельних ресурсів та земельного кадастру МВК

"В нас є законний, прийнятий на підставі 2-х документів: рішення ПМР та на підставі рішення голови ОДА, акт прийомки й передачі земельних ділянок, на яких розташована ця траса."

Втім, попри передані земельні ділянки, сама дорога як споруда нікуди передана не була, а тому обслуговувати її та ремонтувати обласна рада теж відмовляється. Шукати компроміс намагалися на постійній депутатській комісії міської ради, куди також запросили і представників обласної ради та облдержадміністрації.

Олег Бєлоножко голова постійної комісії МР з питань містобудування та архітектури

"Щоб відремонтувати цей відрізок дороги, потрібно на ці 5 км дороги покласти 100-150 млн грн. Це приблизний бюджет ремонту всіх проїзних шляхів міста Полтава на рік. Чи готові ми відмовитися від ремонту в місті вулиць, дворових проїздів? - і всі гроші акумулюємо саме на цю дорогу?"

Голова комісії Олег Бєлоножко запропонував директору Департаменту будівництва облдержадміністрації Тимофію Голбану ремонтувати дорогу М-03 в межах міста на умовах співфінансування - 70% з обласного і 30% з міського бюджету.

Тимофій Голбан директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА

"Якщо місто не хоче відповідати за цю дорогу, ми чекаємо від вас пропозиції. Ось є представники депутатського корпусу ОР. Ми винесемо цю пропозицію, бо це значний тягар."

Остаточного рішення на комісії так і не винесли. Натомість запропонували створити іншу тимчасову комісію, до якої увійдуть депутати міськради та облради, представники облдержадміністрації, юридичного та земельних управлінь міськвиконкому, яка і буде займатися вирішенням ситуації з цією дорогою. Засідання призначили на 2 серпня.