Програма «Життя міста»

У розділі: 13960 відео | АрхівRSS
Профілактику та раннє виявлення туберкульозу у ВІЛ-інфікованих обговорили на координаційній раді
301

Профілактику та раннє виявлення туберкульозу у ВІЛ-інфікованих обговорили на координаційній раді

Профілактичні заходи щодо раннього виявлення туберкульозу у ВІЛ-інфікованих представники медичних закладів та громадських організацій обговорили на обласній координаційній раді при облдержадміністрації. За словами медиків, в області збільшилась кількість людей, які хворі одночасно і на СНІД, і на туберкульоз. Хоча цей показник навіть менший, ніж, скажімо, в південних регіонах України.

ВОЛОДИМИР ПЕЧЕРИЦЯ, головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру
"Кількість хворих, які ми виліковуємо від поєднаної патології, воно залишається на низькому рівні і це не тільки проблема медична, а проблема і соціальна, це і соціальний супровід хворих, які мають потрійну патологію, необхідність контролю не тільки за станом здоров»я і за тими побічними реакціями."

Медики зазначають, -маючи таку патологію - поєднання ВІЛ-інфекції та туберкульозу - хворі психологічно не налаштовані на обширне лікування і вони неохоче йдуть на контакт із фахівцями медичної сфери.

ВІКТОР ЛИСАК, директор департаменту охорони здоров»я ОДА
"Головне - це своєчасно звернутися до лікаря, це бути небайдужим стосовно того, якщо є якісь пацієнти, які не хочуть лікуватися, щоб і суспільство було до цього активне - оце головні такі риси, критерії, які нам потрібно сьогодні вжити і зробити."

На думку медиків, для профілактики туберкульозу і ВІЛ-СНІДу потрібно вкладати кошти на місцях. Для цього необхідна координація дій як керівників органів влади, так і громадських організацій, з тим, щоб налагодити фінансування соціальних послуг, що надаються хворим з поєднаною патологією.

ВОЛОДИМИР ПЕЧЕРИЦЯ, головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру
"Необхідно мати все ж таки такий препарат…, який є профілактичним препаратом всім хворим, які мають інфекцію.І треба акумулювати кошти на місцях все ж таки допомагати для його забезпечення."

Не менш важливим для профілактики поєднаної патології фахівці вважають створення кабінетів довіри, які б сприяли виявленню туберкульозу у ВІЛ-інфікованих.

ОЛЕГ ПРУГЛО, заступник голови Полтавської ОДА
"Є питання, які ми можемо зрушити тільки разом.Ми знаємо, що ці захворювання є соціальними, тобто треба мати не тільки лікувальні можливості, але й повинна бути системна робота,якщо людина не приймає препарат, то це є навантаженням на бюджет, тому що виникає резосцентна форма туберкульозу."

Учасники наради затвердили також Положення новоствореної при координаційній раді міжвідомчої робочої групи з питань розвитку системи громадського здоров»я, діяльність якої спрямована перш за все на профілактику захворювань.