Програма «Життя міста»

У розділі: 13959 відео | АрхівRSS
4 серпня на території Полтавщині розпочинається полювання на пернату дичину
272

4 серпня на території Полтавщині розпочинається полювання на пернату дичину

З 4 серпня і до 25 листопада щосуботи, неділі та середи дозволено полювання на пернату дичину на мисливських угіддях Полтавщини. Цьому передувала підготовча робота управління лісового господарства та екологічних служб, які провели облік птахів і визначили норми добування пернатих на одного мисливця.Зокрема, за один день можна відстріляти 5 качок, 6 лисок, по десятку голубів і перепілок,трьох гусей, 5 куликів. Є дозвіл на відстріл і пернатої дичини, вирощеної на фермах.

КОСТЯНТИН БОРОВИК, голова ради Полтавської обласної організації УТМР
"У нас єсть ферма, на якій вирощується фазан.І от фазан, який не приживається на мисливських угіддях нашої Полтавської області, ми маємо можливість випускати його під постріл. Тобто як робиться в усіх цивілізованих країнах,люди, які бажають полювати на фазана, вони приїжджають, проплачують і…здійснюють таке полювання."

Згідно з чинним законодавством,нині заборонено полювати в природно-заповідних зонах, з чим голова ради мисливців і рибалок категорично не погоджується. Адже це сприяє регулюванню чисельності як птахів, так і тварин.

КОСТЯНТИН БОРОВИК, голова ради Полтавської обласної організації УТМР
"Будь-яка заборона вона призводить до того, що там може буть перенасичення звірів, як це було і єсть у Нижньосульському національному парку, де африканська чума свиней, де було виявлено три випадки, тому що так не можна здійснювати це регулювання."

Щоб випадково не знищити особливо цінних пернатих, у кожному мисливському господарстві ведеться облік птахів, які занесені до Червоної Книги. Однак це не зупиняє браконьєрів, які не визнають дозвільних правил полювання і можуть цілорічно незаконно добувати унікальні види пернатих. Не лякають нечесних на руку мисливців навіть збільшені штрафи.

КОСТЯНТИН БОРОВИК, голова ради Полтавської обласної організації УТМР
"У нас є не тільки участки природно-заповідного фонду, а в нас є участки відтворення дичини - це 20 відсотків загальної площі, там тоже не дозволяється полювати… Це та сама децентралізація, тільки вона у нас з 2000 року."

Як наголосив Костянтин Боровик, під час полювання кожен мисливець повинен мати при собі документи, зокрема, державне посвідчення мисливця,контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, відстрільну картку користувача мисливських угідь, дозвіл на зберігання та носіння зброї, за наявності мисливських собак - паспорт на тварину. Перед початком полювання всі мисливці проходять інструктаж з техніки безпеки при поводженні зі зброєю . Охорону мисливського фонду від браконьєрства і контроль за дотриманням мисливцями правил полювання забезпечуватимуть рейдові бригади з представників державної лісової охорони, правоохоронних органів та єгерської служби користувачів мисливських угідь.