Програма «Життя міста»

У розділі: 13930 відео | АрхівRSS
Учасники велопробігу «Бачу! Можу! Допоможу!» побували у Полтаві
162

Учасники велопробігу «Бачу! Можу! Допоможу!» побували у Полтаві

На цих велосипедах-тандемах вони приїхали до нас із самого Харкова. За кермом зрячий пілот, позаду незрячий штурман.
Всеукраїнський велопробіг Бачу! Можу! Допоможу! - це, поки що, єдина в Україні ініціатива, за допомогою якої незрячі люди мають можливість подорожувати на велосипедах - розповідають організатори.

Юлія Сачук співорганізаторка велопробігу
"Велосипед-тандем це є одна з можливостей для пересування інклюзивності. Зряча людина і не зряча людина їдуть разом. Крутять разом педалі, але водночас вони і комунікують, займаються різними організаційними речами під час маршруту і таким чином суспільство наше трошечки більше стає інклюзивним. "

Цей велопробіг проводять вже вчетверте. І щороку до нього долучається Артур Бойчук із Черкас. Хлопець виступає в ролі пілота. Розповідає - кермувати тандемом значно складніше за звичайний велосипед, адже він вдвічі довший і важчий, а це означає, що розганятися, гальмувати й маневрувати на ньому досить непросто.

Артур Бойчук на велосипеді-тандемі

" Але ці всі складності вони перекриваються через цікаве спілкування тому, що ти їдеш не сам і мовчиш, а весь час розповідаєш своєму партнеру те, що бачиш, що проїжджаємо, попереджаєш про якісь там перешкоди що буде зараз бордюр, чи якась ямка, чи гора - давай піднажмем. "

Що відчувають під час катання люди, які не бачать? Полтавка Анна Супруненко одягає на очі пов»язку, щоб пережити ці враження на собі.

Анна Супруненко спробувала себе у ролі штурмана
"Мені було страшно
 але загалом дуже класно їздити вдвох, враження вдвічі яскравіші
 Вітер в обличчя і якось внутрішньо відчувається як змінюються пейзажі і це дуже круто. "

Велопробіг Бачу! Можу! Допоможу! стартував 5 серпня у Харкові. Проїхавши через Полтаву, Дніпро та Запоріжжя учасники планують фінішувати 24 серпня у Херсоні. Загалом це близько 20 днів на колесах і майже 1000 км українських доріг.