Програма «Життя міста»

У розділі: 10139 відео | АрхівRSS
Про діючі сервіси, види соціальних послуг для вразливих груп населення йшлося на обласному семінарі
103

Про діючі сервіси, види соціальних послуг для вразливих груп населення йшлося на обласному семінарі

В нинішніх соціально-економічних умовах значна кількість українських сімей потребує соціального захисту і допомоги, які тією чи іншою мірою надаються державними та громадськими організаціями . Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності благодійної організації «Світло надії». Її фахівці поділилися досвідом надання соціальних послуг вразливим групам населення на обласному семінарі за участю представників об»єднаних територіальних громад.

ОЛЬГА ГРИШКО,провідний спеціаліст благодійної організації «Світло надії»
  "Ви повинні бути обізнані про те, як можна ці послуги надавати, якщо вони не можуть надати на своїй базі, то вони можуть ці послуги закуповувати ,наприклад, у неурядових організацій."

В ході семінару зазначалось, - важливе раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги. Це допоможе зменшити число неблагополучних сімей, своєчасно виявляти проблеми та надавати підтримку.

ОЛЬГА ГРИШКО, провідний спеціаліст благодійної організації «Світло надії»
  "Ми цей захід проводимо у рамках ініціативи за підтримки міжнародної організації з міграції, де є велика мета - адвокація на місцевих рівнях послуг, які стосуються усіх постраждалих від торгівлі людьми."

Основне завдання фахівця із соціальної роботи,- зазначалось на семінарі,- бути помічником . Насамперед для сімей, які ризикують потрапити у складні життєві обставини внаслідок втрати роботи членами сім’ї, інвалідності, тяжкого захворювання, насильства над дітьми, розлучення, повернення одного з батьків після відбування покарання в місцях позбавлення волі, неналежного виконання батьківських обов’язків.

ГЕННАДІЙ ФАСІЙ, радник з питань муніципальних послуг Центру розвитку місцевого самоврядування
  "Держава передає ОТГ дуже багато повноважень, в тому числі надання соціальних послуг.Як це побудувати, як це зробити, сьогодні немає єдиного бачення, тому що нормативні актив весь час змінюються."

Представники об»єднаних територіальних громад ознайомилися з діяльністю кризового центру , на базі якого проходив семінар, і дізналися про механізми надання соціальних послуг потерпілим жінкам від домашнього насильства.