Програма «Життя міста»

У розділі: 10139 відео | АрхівRSS
Як використовуються на Полтавщині земельні ресурси  йшлося на щотижневій апаратній нараді в ОДА.
68

Як використовуються на Полтавщині земельні ресурси йшлося на щотижневій апаратній нараді в ОДА.

Проведення земельної реформи в Україні змінило форми власності на землю та суб»єктів господарювання на ній, значно розширило їхні права та обов»язки. Ефективне господарювання,- зазначалось на щотижневій апаратній нараді в облдержадміністрації,- сприяє не лише збільшенню валового виробництва сільськогосподарської продукції, а й є важливим джерелом збільшення доходів селян і наповнення місцевих бюджетів. У структурі сільськогосподарських угідь найбільша частка - землі приватної власності.

СЕРГІЙ ФРОЛОВ, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА
" На сьогодні однією з частин доходу сільських жителів і в першу чергу пенсіонерів становить отримана орендна плата за користування паїв.За опертиавною інформацією кількість укладених договорів..становить 288 тисяч."

За словами фахівців, сільськогосподАрські підприємства за минулий рік виплатили землевласнипкам 3 мільярди 353 мільйони орендної плати. Однак ще є в області непоодинокі випадки одноосібного обробітку землі. А це, через відсутність належної техніки та сільськогосподарського знаряддя, не завжди приводить до ефективного використання угідь. Крім того, діяльність таких господарників не обліковується, а відповідно не в повній мірі сплачуються податки, окрім податку на землю.

СЕРГІЙ ФРОЛОВ, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА
" Разом з тим мають місце протиріччя в оподаткуванні сільсьгосподарського бізнесу та податковому навантаженні у сфері сільгоспдіяльності як для юридичних осіб, так і тих підприємців, які орендують площі земельних наділів без юридичного оформлення договорів. "

На думку фахівців, ефективне використання земельних ресурсів має надважливе значення для сталого розвитку аграрного сектору економіки кожної територіальної громади. Для цього необхідний належний контроль з боку відповідальних служб.

ВАДИМ ЧУВПИЛО, начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області
" Одним із головних завдань державного контролю є забезпечення додержання власниками землі стандартів і норм у сфері охорони та використанням земель..та знищення родючості грунтів. Сучасний стан у сфері с.г. є наслідком незавершеної земельної реформи."
В ході наради зазначалось, що на території області ще значна кількість угідь перебуває в тіньовому секторі використання. Керівники області зобов»язали відповідальні служби навести порядок у сфері земельних відносин і дали доручення на прикладі Кобеляцького району до жовтня провести моніторинг, ревізію землі для подальшого її ефективного використання.