Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
Три дні від 21 серпня мусульмани святкують Курбан-байрам
113

Три дні від 21 серпня мусульмани святкують Курбан-байрам

Це Центральна мечеть у Полтавській області. Місце для молитви і богослужіння мусульман та прихильників ісламського віровчення. 21 серпня тут відзначали одне з найголовніших релігійних свят - свято жертвопринесення курбан-байрам.

Беслан Баккаєв представник Духовного управління мусульман України
"Праздничный намаз, после чего будет резаться животное, будет раздаваться м'ясо нуждаючимся, бедным, будут посещать больных, родственников. Тоесть это празник, где будет проявляться особое милосердие к людям."

Проповідь вірянам читає Імам Центральної мечеті Шейх Амін Ат-Тунсій.

Шейх Амін Ат-Тунсій Імам Центральної мечеті Шейх Амін Ат-Тунсій

"Проповедь - это возможность передать людям правила нашей религии, призывы к добру."

Позавершенню молитви частина мусульман вирушають на обрядові різання худоби аби ввечері роздати м»ясо як милостиню, а частина залишаються у мечеті. Тут за програмою дитячі розваги, солодкий стіл, подарунки для перехожих.

Ібрагім Єлфімов голова мусульманської релігійної громади в м.Полтава

"Основная задача существования мечети в городе и нашей общины - чтобы местные жители имели возможность в первую очередь узнать обычаи, традиции, культуру мусульмам."

На знання традицій культури Ісламу цього дня перевіряли найменших прихожан. Для дітей влаштували конкурси та ігрові змагання, за участь в яких малеча отримала цінні подарунки до школи. Своїми призами хизується 10-річний Алі Гхонім.

Алі Гхонім 10 років

"Зошит, зошит, клей фломастери, обгортки"

А наступного дня після всіх святкувань представники мусульманської громади вирушають до дитячих таборів, соціальних центрів та інтернатів, де також роздають подарунки на честь курбан-байраму.

Карина Баккаєва представниця мусульманської громади

"Ми вирішили трошки поділитися радістю цією з дітьми, які без батьків. Ми привезли солодощі, канцелярські товари іграшки, щоб трішки порадувати цих дітей."

Частують солодощами і звичайну малечу у центрі міста. Курбан-байрам - мусульмани святкують протягом трьох днів.