Програма «Життя міста»

У розділі: 13870 відео | АрхівRSS
Нагороджено перших лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового
441

Нагороджено перших лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового

27 серпня 1925 року в селі Устимівка Глобинського району народився відомий український письменник-прозаїк, лауреат Шевченківської премії Феодосій Роговий. Для увічнення пам»яті нашого земляка започаткували обласну премію, якою відзначають письменників - за вагомі творчі здобутки, громадян - за активну громадську діяльність.

АНАТОЛІЙ ХАНКО, заступник голови обласної ради
"В цьому році обласною радою було прийнято рішення про уніфікацію премій і в тому числі за ініціативи Полтавського педагогічного університету була створена премія імені Феодосія Рогового."

МИКОЛА СТЕПАНЕНКО, ректор ПНПУ
"Радісно з того, що удалося почути наш голос про переінакшення премій крайових. Є премія Феодосія Рогового і буде небавом вручатися премія імені Петра Ротача. Ці два краяни - це велети нашого часу.Вони багато зробили для утвердження українства, всього українського."

Журі було одностайним, щоб премію імені Феодосія Рогового присудити у номінації «Сучасна проза» члену Національної спілки письменників України Сергію Осоці (Нечитайлу) за збірку оповідань «Нічні купання в серпні». Одразу виник намір презентувати його книгу у вересні на форумі видавців у Львові.

ВІРА МЕЛЕШКО, секретар журі премії, завідувач кафедри української літератури ПНПУ
"Як на мене, ось така тріада не лише на Полтавщині, а в Україні, мабуть, і на рівні світовому: Григір Тютюнник, Феодосій Роговий і Сергій Осока.Чому я кажу, що це спільність? Своєрідний неореалізм - ми з вами всі переживали якісмь негаразди, але так передати, як автори, як Сергій Осока- це дуже і дуже складно, але він це вміє високохудожньо."

ОЛЕКСІЙ НЕЖИВИЙ, літературознавець
"Не кожен прозаїк може відтворити національний характер.Сергієві це вдалося.Але не тільки характер, але й світогляд.Світогляд - це вже важче."

Сам лауреат Сергій Осока досить скромно оцінює свій доробок.

СЕРГІЙ ОСОКА, лауреат обласної премії імені Феодосія Рогового
"Десь може й мені випало перенести на папір світ, якого вже немає. Я дуже далекий від якихось ідеологізованих високих призначень, просто оцей сільський світ, колись сталий,а тепер залишився тільки в пам»яті , він для мене дуже важливий."

У номінації «Громадська діяльність» премію присуджено ветерану педагогічної праці Юрію Роговому за популяризацію творчої спадщини свого батька та увічнення його пам»яті, видання семи тематичних книжок. Замість Юрія Феодосійовича нагороду отримала його дружина.

"Вся наша родина щиро вдячна всім причетним до заснування премії імені Феодосія Рогового, за достойного поціновування його доробку.А також Юрій Феодосійович висловлював всім подяку за те, що і його доробок поціновано достойно."

Обидва лауреати премії отримали грошові винагороди - по 5 тисяч гривень та дипломи. Другий автор у номінації «Сучасна проза» -Євген Бутенко за художньо-історичний роман про Івана Даценка «Доля Героя з Полтавщини» нагороджений почесною грамотою обласної ради.