Програма «Життя міста»

У розділі: 10139 відео | АрхівRSS
Обласна нарада щодо ситуації на ринку продовольчого зерна
84

Обласна нарада щодо ситуації на ринку продовольчого зерна

Полтавщина успішно віджнивувала - цьогоріч сільгосптоваровиробники зібрали 1млн. 400 тисяч тонн ранніх зернових, а це із залишком за минулий рік близько семисот тисяч тонн продовольчого зерна. Як запевнили на обласній нараді аграрні служби, цього повністю достатньо для того, аби населення області стабільно забезпечити хлібобулочними виробами в достатній кількості.

СЕРГІЙ ФРОЛОВ, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА
"Я не бачу таких великих проблем , хотя багато говорять, що внаслідок дощів зерно втратило свою якість , я вам хочу сказати, що це дійсно так, тому що менше ніж 70 відсотків продовольчого зерна ми мали, а то і 80 відсотків.На сьогодні ми розраховуєм, що це 50 відсотків."

ВОЛОДИМИР ЛИНЕЦЬ, директор ТОВ «Диканькамлин»
"Ситуація на ринку зерна в області більш-менш стабільна.Єдине, що якісного зерна не досить багато у зв»язку з погодними умовами , які склались на момент уборки урожая. Багато неякісного зерна , а так запасів повинно вистачить."

За словами експертів, оскільки продовольче зерно в області є, то дефіциту борошна не повинно бути. Інша справа, за якою ціною хлібопекарі купуватимуть його у переробних підприємств?

ОЛЕКСАНДР БЗЕНКО, директор ТДВ «Миргородський хлібозавод»
"Ситуація вона кожного дня міняється. Якщо в середині жнив ціна борошна із запасами, які в нас ще залишались , була на рівні 6.80, вона потім після уборочної кампанії зразу стала 8.30, 8.40, Диканька зараз - 8.50. Це вищий ґатунок я маю на увазі."

Поки що, на початок серпня, як наголосили аграрники, ціни на хлібобулочні вироби в області нижчі, ніж в середньому по Україні. Однак в подальшому хліб може й подорожчати через інфляційні процеси в країні, а також торговельну націнку та збільшення вартості енергоносіїв.

СЕРГІЙ ФРОЛОВ, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА
"Ми проаналізували собівартість зерна цього року.Виходить десь відсотків на 25 вищу, ніж у минулому році. І та ціна, яка на сьогодні стрімко буквально за півмісяця зросла до 6 тис. тонна, вона практично на межі собівартості. Там різниця у 5-7 відсотків. Тобто однозначно борошно, яке буде виготовляться із урожаю ц.р.воно буде дорожче.звичайно."

В ході наради керівники області домовилися з представниками переробної та хлібопекарської галузі, що ті не набагато підвищуватимуть ціни на свої вироби, особливо на соціальні види хліба, які користуються великим попитом у більшості малозабезпеченого населення.