Програма «Життя міста»

У розділі: 10143 відео | АрхівRSS
«Безоплатна правова допомога поруч» - під такою назвою у Полтаві відбулася прес-конференція.
228

«Безоплатна правова допомога поруч» - під такою назвою у Полтаві відбулася прес-конференція.

Уже два роки на Полтавщині існує бюро правової допомоги, відділення якого діють майже в кожному місті та районному центрі. Тільки минулого року сюди звернулося близько 30 тисяч людей, 67 відсотків з яких - малозабезпечені громадяни, які безкоштовно отримали юридичну допомогу,- зазначили на прес-конференції провідні фахівці бюро.

ОЛЕКСАНДР ЧЕРЧАТИЙ, директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області
" Держава дбає про те, щоб якомога більше категорій населення мало можливість отримати таку вторинну правову допомогу.В минулому році з одного до двох розмірів прожиткового мінімуму збільшили ценз для тих, хто має можливість на вторинну правову допомогу, такі особи як внутрішньо переміщені , учасники АТО."

За словами фахівців, юридичні консультації люди можуть отримати не лише безпосередньо в бюро, а й у мобільних та дистанційних пунктах доступу до безоплатної правової допомоги, що діють при органах місцевої влади,територіальних центрах соціального обслуговування, центрах зайнятості, судах, лікарнях, бібліотечних закладах.

ЛЮДМИЛА БУБИР, директор Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги
"Одним із напрямків діяльності бюро є підвищення правової культури, свідомості та освіченості населення."

СВІТЛАНА ЧЕРНОВА, в.о. директора Першого полтавського місцевого центру з надання БВПД
"Через наші центри та бюро правової допомоги, які проводять право просвітницьку роботу, ми намагаємося навчити людей самостійно вирішувати ті чи інші питання чи проблеми, які у них виникають."

У бюро правової допомоги нині працюють 150 юристів та близько двохсот адвокатів, які безкоштовно надають послуги населенню. Це,дійсно, високопрофесійні фахівці своєї справи, наголошувалось на прес-конференції, які понад 80 відсотків справ виграли у судах.

МАКСИМ ДВОРОВЕНКО, директор Машівського бюро правової допомоги
"Попри існуючі стереотипи, що безкоштовний адвокат не надасть якісного захисту , якісної допомоги, то 96 відсотків успішних справ на користь клієнтів бюро свідчить про протилежне."

Як поінформували учасники прес-конференції, нещодавно Верховна Рада внесла деякі зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Так, згідно зі змінами до статті 14 документу безоплатна правова допомога окремим суб»єктам права надаватиметься не більше шести разів протягом бюджетного року та не більше, ніж за шістьома дорученнями, виданими бюро, одночасно. Це є своєрідним кроком задля уникнення зловживань громадянами щодо отримання правової допомоги.