Програма «Життя міста»

У розділі: 13870 відео | АрхівRSS
Відтепер неплатників аліментів, будуть карати штрафом.
270

Відтепер неплатників аліментів, будуть карати штрафом.

З 29 серпня у силу вступив закон про посилення захисту права дитини на належне утримання. Відтепер на особу, яка має заборгованість у сплаті аліментів, накладатиметься штраф. Його розмір залежить від часу заборгованості. Так за 1 рік батько чи матір сплатять кошти у розмірі 20% від суми боргу, 30% за 2 роки і 50%, якщо людина не сплачувала аліменти понад 3 роки.

Віталій Коноза- заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби

«Звертаю увагу всіх ці штрафи стягуються не на користь держави, ці штрафи стягуються на користь стягувачки і на користь дитини»«Крім цього другим пакетов закону передбачено і додаткову санкцію до 10% заборгованості це виконавчий збір на користь держави, він буде стягуватись з боржника додатково, після того, як будуть отримані повністю всі аліменти, тільки після цього платника можна стягувати виконавчий збір»

Загалом на виконанні у відділах державної виконавчої служби управління юстиції на Полтавщині - понад 23 тисячі справ по стягненню аліментів. З них більше 10 сплачують кошти систематично. А ось понад 4 тисячі боржників не нараховували аліменти більше року, до них будуть застосовані нові штрафні санкції.

Віталій Коноза-заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби
«Загальна сума стягнутих аліментів на сьогодні понад 162 мільйони гривень, ц ті кошти, які були стягнуті, утримані з боржників і спрямовані на потреби дітей»«На користь майже 22 тисяч дітей були спрямовані ці кошти і це все завдяки тому, що боржники, побоюючись своєї відповідальності почали самі сплачувати, або виконавчі органи почали самі стягувати з боржників»

Відтепер якщо батько чи матір мають борг більше 3 років, їх діти звільняються від обов*язку утримання своїх батьків у разі непрацездатності останніх. А ще боржники не мають права обіймати високі державні посади та виїжджати за кордон. Серед позитивних змін, наголосили працівники юстиції, новим законом передбачено і систему стимулів. Для осіб, які сумлінно виконують свій батьківський обов*язок будуть передбачені пільги.