Програма «Життя міста»

У розділі: 9620 відео | АрхівRSS
Інтернет атакувала гра-страшилка "МОМО".
212

Інтернет атакувала гра-страшилка "МОМО".

Полювання на дітей чи просто злий жарт. В мережі з*явилась небезпечна гра «МОМО», з нею намагалась боротися поліція Аргентини, Росії. Зараз вона дісталась і України. Так званий спам-бот - розповідають експерти, надсилає агресивні та провокуючі повідомлення у месенджері «WhatsApp», сканує інформацію з телефону: усі фотографії, відео, контакти, а потім починає маніпулювати та погрожувати дитині. Головна мета МОМО-довести до самогубства.

Андрій Демидов-програміст
«Коли підіймає абонент слухавку, йому починають говорити, що в тебе є 4 дні, ти помреш, коли людина відповідає на відео дзвінок, за той час, коли вона віддивляється відео, відбувається сканування його телефону на предмет його фотографій, аудиозаписів, відеозаписів, а потім відсилає ті файли, які успів сканувати і відправляє»

Персонаж МОМО взятий з ілюстрацій японської художниці Мідорі Хаяші. Проте- заспокоюють експерти, під моторошним аватаром з головою жінки, а тілом голуба, ховається не людина, а звичайний бот, який з легкістю спілкується мовою свого співрозмовника. Для поівняння у популярній смертельній грі «Синій Кит», з дітьми спілкувались реальні люди і погрози були не такими агресивними.

Андрій Демидов-програміст

«Через той ланцюг проксісерверів, через які відбувається дзвінок дуже важко відстежити хто насправді робить телефонний дзвінок, це досить важка процедура і знову ж таки з одного телефону з однієї адреси, в інший момент з іншої зробили дзвіночок»«Це може бути одна людина чи група хаккерів і розкидані вони по всьому світу»

МОМО вже довела до самогубства 12-річну дівчинку з Аргентини. Нещодавно від її погроз постраждала і 13-річна мешканка з Кривого Рогу, в її телефоні поліція знайшла переписку з ботом. У Полтаві ж говорять працівники поліції, звернень поки, що не було, але з початком навчального року вони вже проводять бесіди із дітьми і з цієї теми.

Марина Зінюха-інспектор із зв*язків з громад кістю Управління патрульної полцї у Полтавській області
«На разі до патрульної поліції не надходило жодного звернення з пиводу будь-яких випадків, пов*язаних з даною грою, але зараз ми починаємо профілактичні бесіди, ми будемо проводити бесіди із батьками, ми будемо говорити із дітьми»

МОМО зазвичай телефонує вночі, коли психіка найбільш уразлива. Щоб убезпечити свою дитину від подібних залякувань, психологи радять більше цікавитись її захопленнями, розмовляти та дати зрозуміти, що вона у безпеці.

Кіра Седих-психолог
«Якщо у Вас є дитина віком від 11-16 років, то потрібно частіше звертати увагу на її поведінку, а саме якісь зміни, а саме, можливо, стала гірше їсти, або набагато більше їсти» «Або дійсно вона стала більш замкненою, більш тривожною», або почала боятися спати без світла, тобто звертати увагу на зміни поведінки»

Тож, найголовніше, говорять фахівці - розуміти, що МОМО це бот, а не реальна людина і боятися її не варто, та у будь-якому разі звертатися до поліції