Програма «Життя міста»

У розділі: 10139 відео | АрхівRSS
19 -го вересня - велике православне свято,  Михайлове чудо.
140

19 -го вересня - велике православне свято, Михайлове чудо.

В церковному календарі дата - 19 вересня - це велике свято, яке називається Михайлове чудо. Його ще називають Михайлів день, Михайла, михайлівські заморозки, Михаїл-архістратиг. Віруючі люди в цей день моляться , щоб здійснилося їхнє чудо. Знають і історію свята.

СВІТЛАНА ТАЦЬКА, підприємець
" В 4 веке в одного жителя Иераполя была немая дочь. И ему приснилось, что Михаил сказал, что я исцелю твою дочь, если поьет из источника.Действительно, это чудо произошло и девочка исцелилась.Этот житель Иераполя поставил храм в честь святого Михаила."

Архістратиг Михаїл - один із християнських святих, який є найбільш шанованим. У народі він є захисником бідних і нужденних. Його також вважають грізним суддею, так як він проводжає душі померлих і оцінює на терезах їхні вчинки. Обов»язково в цей день у храмі ставлять загальну свічку і служать молебень. Полтавці теж прийшли до церкви, щоб попросити кожен про своє - хтось щастя і миру в родині, хто достаток, хто здоров»я. Вони вірять, що цього дня можуть здійснитися будь-які бажання і мрії.

ВОЛОДИМИР КОСТИРЯ, полтавець
"8 Вірю я в чудеса, вірю в Бога.00:20+00:26 А прийшов помолиться і поставить свічку - дочка заболіла дуже.Ну і за те, щоб Україна була в мирі, щоб народ трошки жить став краще."

ІРИНА КУЛИК, полтавка
" Действительно, Михайлове чудо. День який яскравий, лагідний такий, спокійний,действительно на чудо розраховує. Я вірю в чудо, тому все сприяє - і погода, і мій настрій Я хочу своїм дітям здоров»я, благополуччя і конечно Полтаві рідній , квітучій - добра, злагоди всім її мешканцям і щоб у нас був мир в Полтаві і вобще на нашій українській землі."

На Михайла Чудотворця в давнину намагалися не працювати, бо хто порушить закон, того неодмінно настигне лихо. Крім того, від Михайла починали справляти храмові свята, а отже, й варили питний мед, влаштовували його громадський розпродаж. На це свято не прийнято сперечатися і сваритися. Зазвичай після цього свята починає осипатися листя і очікують холодів. Існувала також прикмета, якщо на Михайла стоїть тепла і ясна погода, то такою ж вона буде і 19 грудня, на День Святого Миколая.