Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
У Полтаві відбувся щорічний семінар Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго».
177

У Полтаві відбувся щорічний семінар Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго».

Теплоенергетики з усіх областей України з’їхалися до Полтави на щорічний семінар Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго» за участю представників Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО, Європейського Союзу, фонду Є 5 Пі - генерального партнера Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні, а також посольства Швеції й інших посольств Скандинавії. Наше місто не випадково було обране для проведення форуму. Адже «Полтаватеплоенерго» входить в трійку лідерів серед теплопостачальних підприємств України. До того ж Полтава - одне з перших міст, де було успішно реалізовано проект програми Демо-Україна.

ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСЕНКО, в.о. генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
" Ми вибороли право серед десяти інших підприємств участувати в цій програмі.Ми реалізували цей проект, цей проект є дуже наглядним, дуже енергоефективним.Він дозволяє не лише економити енергоресурси, але й зменшує споживання у споживачів, дозволяє економити значно на платежах за теплову енергію.Ми співпрацюєм з Європейським банком РР."

У 2015 році Полтавське обласне підприємство «Полтаватеплоенерго» взяло участь у фінансовій програмі Демо-Україна, ініційованій корпорацією НЕФКО. У рамках проекту була повністю реконструйована котельня по вул. Європейській, 48, встановлені 10 індивідуальних теплових пунктів у будівлях, підключених до неї, а також замінені трубопроводи централізованого теплопостачання.

РОННІ НІЛЬССОН, старший радник Північної екологічної фінансової корпорації (NEFKO)
"На самом деле в Полтаве уже инициирован второй проект, он сейчас на этапе узгодження.Этот проект тоже относится к сфере централизованного теплоснабжения - программа Демо-Украина, она только имеет дело с модернизацией, совершенствованием централизованного теплоснабжения."

На думку президента Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго» Арсентія Блащука, потрібно зберегти централізоване теплопостачання як найефективніше, надійне і безпечне теплопостачання, яке є в Україні. Адже на сьогодні залишилось лише 48 відсотків ЦТП і з року в рік люди продовжують його відключати, незважаючи на те, що газ в квартирі - це небезпечно і замінити його нічим. Тому нині енергоефективні демо-проекти в секторі теплопостачання України набувають особливої ваги.

АРСЕНТІЙ БЛАЩУК, президент Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго»
" Європейські країни і підтвердженням того є сьогоднішня конференція, вони ідуть шляхом централізації. Більше того, вони вкладають гроші, допомагають нашим підприємствам і муніципалітетам, щоби вони розвивали централізоване теплопостачання. Звичайно в нас проблем ще багато, тому що є енергонеефективні, є труби, які 70 процентів зношені, котельні в принципі можна жити, тому що зекономити можна максимум 5 %, в мережах - 10% економії енергоресурсів."

На семінарі виступив головний інженер «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко, який розповів про результати втіленого в Полтаві демо-проекту. Зокрема, впровадження індивідуальних теплових пунктів дозволило зменшити втрати тепла і, відповідно, суми в платіжках споживачів. Це обладнання дозволяє якісніше збалансувати внутрішню систему будівель, тобто температура в приміщеннях тримається на одному рівні. А також автоматичне погодне регулювання підтримує необхідний рівень витрат теплоносія. Тож у перехідні періоди споживачам не доводиться переплачувати за отримані послуги. У результаті зменшення втрат тепла та підвищення ефективності виробництва споживання газу зменшилося більш ніж на 30 відсотків.
У ході семінару його учасники обмінялись досвідом, знаннями, проблемами та рішеннями запровадження ІТП як обов’язкового елемента сучасної системи централізованого теплопостачання, а також обговорили концепцію реалізації державної політики у сфері теплопостачання.