Програма «Життя міста»

У розділі: 13908 відео | АрхівRSS
75-ту річницю Дня визволення міста від фашистських загарбників вшанували покладанням квітів до Меморіалу Солдатської Слави.
368

75-ту річницю Дня визволення міста від фашистських загарбників вшанували покладанням квітів до Меморіалу Солдатської Слави.

У Полтаві відсвяткували День міста. 75 років минуло з моменту вигнання нацистів із нашої території. З цього приводу відбулось урочисте покладання квітів до Вічного вогню та Меморіалу Солдатської Слави. Взяли участь представники влади, громадськість та духовенство. Секретар міської ради Олександр Шамота привітав полтавців зі святом.

Олександр Шамота, секретар міської ради, в.о. міського голови
 «З Днем нашого з вами красивого, зеленого і дуже гарного міста. Хотів би побажати кожному полтавцю, кожній полтавці щастя, мирного неба.»
 « Пам’ятаємо про кожного визволителя нашого міста, сьогодні ми низько вклоняємо голову кожному, хто зробив для нас це свято мирним. Мирним наше небо.»

Депутат міської ради Андрій Матковський розповідає, - раніше День міста та День визволення відзначали у різні дати. Лише згодом їх об’єднали. Для нього 23 вересня - це, насамперед, нагода згадати та вшанувати предків.

Андрій Матковський, депутат міської ради
 «Хочу від депутатів пообіцяти, що у наступному році знову у нас з`явиться і солдатська каша, щоб більше приходило людей і знову у нас тут будуть палатки і будуть духові оркестри і люди будуть святкувати у цьому паркі саме День визволення Полтави. Тому всіх з святом, гарного вам настрою і я впевнений, що дуже скоро всі ми побачимо Полтаву такою, якою ми звикли. Чистою, гарною, веселою і вона завжди буде одним із найкращих міст України.»

До покладання долучились і ветерани. Один з них Євген Регент. Він 2,5 роки служив у Афганістані. Зараз голова ради ветеранів міської ради.

Євгеній Регент, голова ради ветеранів Полтавської МР
 «Наша Полтавщина из 11тисяч 63 героев совецкого союза токо на Полтавщине 237 человек получили героя за освобождение Полтавщини. свыше 200 тысяч человек были призваны в ряды вооружённых сил, в ряды совецкой армии, из достоинством и честью выполнили свой долг.»

А ввечері на полтавців чекав святковий концерт. Cеред присутніх секретар міської ради Олександр Шамота. До нас завітав Заслужений академічний Зразково-показовий оркестр Збройних сил України. А також гурт «Шабля». Все це у рамках туру «Браття українці».


Володимир Гейзер, лідер гурту «Шабля»
 «Я страждаю за Україну як страждав Махно, Грушевський, Шевченко. Для мене це дуже важливо, я хочу, щоб всі українці жили у щасті і мирі.»
 «Я хочу побажати полтавцям залишатися такими ж добрими людьми, якими вони завжди були.»

Тур «Браття українці» почався з зони операції об’єднаних сил. Зараз уже відшуміло 10 концертів. Начальник Зразково-показового оркестру Збройних сил України Ігор Биковський говорить, - у Полтаві з колективом вперше.

Ігор Биковський, начальник Зразково-показового оркестру ЗСУ
«Саме головне, щоб ми всі разом жили незалежно у Полтаві, у Вінниці, в Києві, щоб ми всі жили у мирі. А Полтаві, звичайно, процвітання, благополуччя всім людям, хай Бог допомагає і оберігає.»

Глядачі концерту діляться, - тут насолоджуються музикою та вітають один одного.

«Весело и хорошо, спокойно, тепло сегодня, не взирая на дождь утренний. Поэтому все отлично.»
 «Больше любви и уважение друг к другу.»

 «Щоб у вас було дуже багато гарних емоцій, щоб просто веселиться, потому шо це класно.»

 «День рождения города.»

«Я дуже полюбляю наш город. Вітаю всіх, хто сьогодні приєднався до такого чудового свята. Дуже гарні музики.»

 «Весело. Концерт хороший.»
«Здоровья и достатка, вообщем все.»

Дводенне святкування Дня міста завершилось саме концертом на театральній площі. Тут звучали патріотичні пісні різних виконавців української естради.