Програма «Життя міста»

У розділі: 13815 відео | АрхівRSS
У Полтаві відбувся круглий стіл стосовно протидії торгівлі людьми
216

У Полтаві відбувся круглий стіл стосовно протидії торгівлі людьми

За останні два роки 19 полтавців постраждали від сучасного рабства. Найчастіше українці потерпають від торгівлі людьми в Росії та Польщі, але є випадки і в інших європейських країнах.Тому існує потреба в комплексному підході у роботі з напрямком протидії торгівлі людьми, в тому числі із залученням ОТГ - йшлося на засіданні тематичного круглого столу, що пройшов у Полтаві. .

НАТАЛІЯ ШКОДЕНКО, заступник начальника управління у справах сім»ї, молоді та спорту ОДА
" Це для нас важливо тому, що до початку реформи місцевого самоврядування ми працювали з РДА, які займалися цією проблематикою. І зараз 39 ОТГ, то ми повинні працювати з ОТГ."

З нового року до напрямків соціально-економічного розвитку об»єднаних територіальних громад Полтавщини обов2язково ввійдуть і заходи у сфері протидії торгівлі людьми. І це не випадково,- наголосили на зустрічі,- адже, згідно з чинним законодавством, ОТГ мають право встановлювати статус особи, постраждалої від торгівлі людьми.

СВІТЛАНА БОЛЬШЕВА, програмний спеціаліст БО «Світло надії»
" За даними МОМ, з 1991 року в Україні майже чверть мільйона українців постраждали від цього явища.Здебільшого це трудова експлуатація виходить на перший план - це майже 85%.Тому з погіршенням певних соціальних умов, з підвищенням безробіття в Україні і зокрема в Полтавській області ми говоримо про збільшення ризиків потрапляння людей саме в ситуації торгівлі людьми."


Серед заходів у сфері протидії торгівлі людьми на першому плані - профілактична робота, яку повинні проводити громади спільно із закладами освіти, охорони здоров»я та соціальних служб. Тут має бути контроль за сім»ями, де дорослі перебувають на заробітках чи на відпочинку за кордоном. Адже важливо вчасно виявити людину, яка потерпіла від насилля, з тим, щоб надати їй статус постраждалої від торгівлі людьми. Таким чином вона зможе отримувати певні послуги від держави безкоштовно.