Програма «Життя міста»

У розділі: 13960 відео | АрхівRSS
"Бажаю здоров'я" тепер у минулому, на зміну прийшло офіційне "Слава Україні".
762

"Бажаю здоров'я" тепер у минулому, на зміну прийшло офіційне "Слава Україні".

Без кількох хвилин восьма ранку. Весь особовий склад 179-го об'єднаного навчально-тренувального центру військ зв'язку Збройних сил України вишикувався на плацу. За мить вони привітаються з полковником Ігором Міцюком, як завжди голосно і чітко, але сьогодні вперше ніхто нікого не назве товаришем і не побажає один одному здоров»я в офіційній формі.

" Пане полковнику центр військ зв'язку Збройних сил України за Вашим наказом вишикувано. Начальник штабу Полтавець. - Слава Україні! - Героям Слава! "

4 жовтня Верховна рада України у другому читанні ухвалила законопроект "Про внесення змін до статутів Збройних Сил України". Згідно з ним встановлено нове військове вітання “Слава Україні” - “Героям слава”. А слово «товариш» замінено на «пан та пані» у відповідному відмінку та числі.

Ігор Міцюк начальник 179 ОНТЦ військ зв'язку ЗСУ
" Начиналось со «Здравия желаем!», потім «Бажаю здоров»я!», а сьогодні Слава Україні! "

Відтепер в кожному привітанні звучатиме Слава тим, хто віддав своє життя за Україну! - так охарактеризовує своє ставлення до нового закону і нового вітання полковник Міцюк. Каже - цього прагнули наші діди і прадіди, нарешті до цього прийшли і ми самі.

Ігор Міцюк начальник 179 ОНТЦ військ зв'язку ЗСУ

" Хай хтось говорить, що це не найголовніше, є більш нагальні економічні, соціальні проблеми - з цього починається. З цього починається держава, з цього починається людина, з цього починається громадянин! "

Насправді гасло “Слава Україні” - “Героям слава” давно вже стало загальнонаціональним - говорять військовослужбовці.
Особливого сенсу у масовій свідомості воно набуло під час Революції гідності на Майдані у Києві. Нині більшість українців вітаються і проголошують ці слова як у повсякденному житті, так і під час урочистих заходів.

Запровадження нових традицій українського війська піде всім тільки на користь -переконаний вже не товариш підполковник, а пан підполковник Юрій Кривоніс.

Юрій Кривоніс заст. нач. 179-го ОНТЦ військ зв'язку ЗСУ з морально-психологічного забезпечення
" Взагалі-то товариш прийшло з російської історії, з радянської історії. Нам його нав»язали. Ми трошки жили в полоні міфів, парадигм, які нам колись сказали так робити і з дитинства ми так робили. А взяти історію, то там взагалі завжди було звертання «пан». Котляревського читаєте - пане голово, пане старосто "
"У нас жінки військовослужбовці є, до них звертаємось пані сержант, пані лейтенант, пані капітан. "

Сьогодні - додає військовослужбовець - українська армія активно намагається позбавитись від радянського минулого.

Юрій Кривоніс заст. нач. 179-го ОНТЦ військ зв'язку ЗСУ з морально-психологічного забезпечення

" Наприклад, бачите українська форма, радянські зірки пішли в минуле, система носіння погонів зникла - зовсім інше сприйняття. Ось тризуб - це символ, який прийшов до нас з армії УНР в такому вигляді. "

Наступного тижня зв»язківці так само крокуватимуть і вже по-новому вітатимуть на цьому плацу представників Головної інспекції Міністерства оборони України, які приїдуть до навчального центру з перевіркою. Власне саме до неї курсанти і готувалися під прицілом нашої камери.