Програма «Життя міста»

У розділі: 14381 відео | АрхівRSS
Світ відзначає День ментального здоров`я
280

Світ відзначає День ментального здоров`я

В обласній бібліотеці імені Котляревського говорили про статеве виховання. Там провели лекцію для підлітків. Фахівці розповіли про те, як початок "дорослого" життя впливає на психічне здоров`я.

Юлія Крамарєва, співробітниця бібліотеки імені Котляревського
 «Дуже добре, що говорять зараз з підлітками. Це 9 зараз 10 клас. Тобто, це ті можна сказати дорослі люди, яких ця тема цікавить. Але існує дуже багато міфів, які циркулюють у среді саме підлітків і можливо там якісь міфи треба розвінчати, щось треба пояснити.»

Під час лекції проводили опитування на тему статевих відносин. Одна з учасниць - дев’ятикласниця Карина. Говорить, - зазвичай однолітки соромляться обговорювати з батьками інтимні речі. Консультація експерта - важлива.

Карина Міщенко, учениця школи №25
 «Деякі діти закриваються в собі і вони не розказують ні батькам, нікому про свої проблеми. І скоріш всього вони відчувають психічну не врівноваженість чи хворобу. А так вони можуть відповісти на запитання і ніхто їх не осудить.»

Лекцію організував волонтерський загін «Турбота». Близько 450 млн людей на планеті мають психічні захворювання, - говорить благодійниця Олександра Некрас. Запевняє, - в Україні проблема актуальна.

Олександра Некрас, заступниця волонтерського загону «Турбота»
 «Серед підлітків зростає ця чисельність, майже кожного року на 15%.»
 «- Що треба робити, для того, щоб уникнути цього? - перш за все - це уникати стресових ситуацій, а також це раціональне харчування і відпочинок.»

Захід провели з нагоди Всесвітнього Дня психічного здоров`я. Його відзначають 10 жовтня.