Програма «Життя міста»

У розділі: 10154 відео | АрхівRSS
18 жителів області отруїлись грибами цього сезону.
105

18 жителів області отруїлись грибами цього сезону.

Цього сезону на Полтавщині кількість отруєнь дикорослими грибами побила антирекорд за останні кілька років. Фахівці бьють на сполох, - уже постраждало 18 жителів області. Щоправда смертельних випадків немає.

Віктор Стеблянко, начальник Управління з питань цивільного захисту ОДА
 «В 17-му і 16 році у нас взагалі випадків отруєння дикорослими грибами не було. Були у нас випадки у 14 і 15 році у тому числі із загиблими. У 15 році 3 людини, у 14-му 1 людина померла від отруєння грибами. Ну а в цьому році у зв’язку з погодними умовами надзвичайно багато грибів, люди їх збирають.»

У Полтаві дикорослі гриби не лише збирають. Їх пропонують купити. Наприклад ось тут - поблизу зупинки. Продавці запевняють, - збирають лише в лісі. В якості товару впевнені.

 «- Білі, маслята, польські, зеленки. - А де ви їх взяли? - У лісі. - Самі збирали? - да . - коли? - учора ввечері.»  «І дітям даю. Дитині 17 год. Ну до 6 год канєшно ж не даєм.»

 «- Самі їли ті гриби, які продаєте? - канєшно, я он закриваю і їм і їли і жарили.»

 «Я уже беру як тонко, беру і знизу і зверху і щей понюхаю. Як пахне харашо, значить хороший гриб.»
«- коли їх збирали? - учора утром як поїхав і в обід привіз і вечером привіз. Ото одні приїхав в обід знав і вечером приїхав оце на сьогодні. - то ви кожен день тут продаєте? - та майже кожен день я і друга тут стоїть дєвочка.»

Щодо того чи безпечно купляти гриби на ринку, думки полтавців розділились. Одні зізнаються, - робили це неодноразово. Інші кажуть, - їдять лише вирощені в теплицях.

 «Если нельзя, то пусть запретят продавать вообще на рынке. А если можно, пусть люди покупают.»
 «До 60 лет дожил, года 40 если грибной день, то-есть сезон всегда каждый год собираю.»

 «Гадость. Ось гази, дивіться шо витворяють машини, як можна тут купить оту єрунду.»
 «А де вони насобирані, може де на кладовищі, по путях.»


У свою чергу фахівці запевняють, - купувати гриби на стихійних ринках неможна. Адже, продукт швидко псується. Чистити, мити та готувати його слід тільки у день зрізання.

Віктор Стеблянко, начальник Управління з питань цивільного захисту ОДА
 «Це взагалі жахіття. Розумієте, якщо ви купуєте гриби на ринку ви взагалі не знаєте де вони зібрали коли вони були зібрані, що це за гриби. Ну я не знаю. Я категорично не раджу цього робити - придбавати гриби не в мережі магазинів.»

Фахівці застерігають, - отруїтись можна навіть їстівними дикорослими грибами. Тому, краще їх взагалі не вживати. Якщо ж поїли і відчуваєте себе недобре- , треба терміново викликати швидку, випити води та спробувати самотужки вивести отруйну їжу з організму.