Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
Полтавські волонтери створили базу донорів для котів та собак
275

Полтавські волонтери створили базу донорів для котів та собак

Цю жінку звати Анна Кондра, вона волонтерка, допомагає безпритульним тваринам знайти своїх господарів. Неодноразово рятувала життя чотирилапим, навіть її собаки, вже більш як півроку виступають донорами крові. Місяць тому вони вкотре допомогли вижити ще одному чотирилапому. Відтоді жінка вирішила створити базу донорів для братів наших менших.

Анна Кондра-волонтер
«Мені зателефонувала одна з волонтерів з проханням надати мою собаку в якості донора, я не могла відмовити і надала свою собаку, потім вже в спілкуванні з ветеринарними клініками нашого міста, ми зрозуміли, що необхідно створювати таку базу, адже час має велике значення і пошуки донора іноді дуже затягуються»

Базу можна знайти у соцмережах . Долучитися до неї може кожен бажаючий, але є кілька умов. По-перше чотирилапий має бути дорослим та важити не менше 25 кілограмів. Не можуть бути донорами вагітні та хворі на серцево-судинні хвороби собаки.

Анна Кондра-волонтер
«Всю інформацію ми зберігаємо конфіденційно і передаємо лише тоді, коли впевнились, що є можливість привести донора, передаємо інформацію або власнику реципієнта, або ветеринарній клініці»

На сьогоднішній день база налічує 35 сміливців, серед них і вірні чотирилапі друзі Анни Толмац. Волонтерка має 3 собак і процедура здачі крові їх зовсім не лякає. Процес сам абсолютно безболісний, але довгий-понад 2 години. А щоб чотирилапий поводився себе добре, достатньо просто дати щось смачненьке, додає господарка тварин.

Анна Толмац-волонтерка
«Єто зависит от характера собаки, кто-то спит, кто-то смотрит по сторонам, каких-то особенных поведенческих проблем у них нету, в основном им надоедает долго лежать» «Им не колят ни седотацию, ничего такого, просто хорошая обстановка и собаки успокаиваются сами, мы их придерживаем, гладим, все остальное делают врачи»

Наближається найгостріший період для тварин-сезон кліщів, говорить головний лікар ветклініки Юрій Мироненко. Саме в цей час тих, хто потребує переливання крові вкрай багато.

Юрій Мироненко-головний лікар ветклініки
«Навесні і восени є така хвороба, як бабезіоз, яка супроводжується великою втратою крові, внаслідок великого впливу на тварин паразита, який в цій крові циркулює і ось саме в ці місяці, це травень, квітень, березень, а потім вересень, жовтень буває таке що кожен день»

Аби додати свого улюбленця до бази, слід обов*язково вказати ось цей хештег. Волонтери наголошують, ваш чотирилапий друг може врятувати життя іншій собаці.