Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
Про перспективи енергомодернізації говорили під час її публічної презентації.
95

Про перспективи енергомодернізації говорили під час її публічної презентації.

«Енергосервіс: must have для України». Під такою назвою фахівці Інституту аналітики на адвокації провели публічну презентацію. Енергосервіс - це комплекс заходів, які зменшують споживання ресурсів та витрати на оплату комунальних послуг.

Поліна Колганова, консультант із закупівель ІАА
«Компанія, яка надає ці послуги з енергосервісу, вона встановлює обладнання, здійснює відповідну модернізацію за власний рахунок. Повністю, або частково, або залучені кошти від фінансових установ. Отримує прибуток в решті, за рахунок отриманої економії замовника.»

Фахівці стверджують, - енергосервіс необхідний Україні. Адже, цей комплекс заходів сприяє покращенню експлуатації будівлі. А також економить ресурси та залучає інвестиції.

Олександр Ткаченко, старший аналітик Інституту аналітики на адвокації
 «Органи влади за енергоносії розраховуються бюджетними коштами. Тобто, коштами платників податків.Нашими з вами грошима. І якщо уявити собі, що енергосервіс спроможний зменшити споживання у 2-3 рази, це говорить про те, ті гроші, які удасться зекономити, в решті можна витрачати на потреби громади.»

Фахівці Інституту аналітики та адвокації провели «Дослідження закупівель енергосервісу». Як виявилось, - у реалізації механізму є недопрацювання. Серед головних недоліків - недостатня кількість інвесторів.

Поліна Колганова, консультант із закупівель ІАА
 «Соціологічне опитування і фокус група підтвердили той факт, що замовники не достатньо були обізнані на початку оголошення процедури закупівель.»
 «Щодо неузгодженості законодавства можна говорити багато. Тобто, переважно це стосується моментів щодо украдання і виконання договору енергосервісу.»
 «Невисока зацікавленість та мотивація замовників.»

За рік в області серед 21-ї оголошеної закупівлі, успішними стали 6. «Дослідження закупівель енергосервісу» відбулось за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.