Програма «Життя міста»

У розділі: 14363 відео | АрхівRSS
До Полтави завітали представники Німецького банку та Державного секретаріату Швейцарії з економічних відносин
168

До Полтави завітали представники Німецького банку та Державного секретаріату Швейцарії з економічних відносин

Вже кілька років працює в Україні Німецький Банк Розвитку «КФВ» в галузі енергозбереження та мобільності. Сьогодні представники банку та Державного секретаріату Швейцарії з економічних відносин «СЕКО» завітали до Полтави в рамках проекту «Енергоефективність у громадах». Під час зустрічі з представниками міської влади іноземні партнери обговорили можливості участі нашого міста в цьому міжнародному проекті. Насамперед закордонних інвесторів цікавить стан інфраструктури в обласному центрі.

ТЕТЯНА ЮРЧЕНКО, заступник Полтавського міського голови
" Сьогодні спеціалісти німецькі та спеціалісти зі Швейцарії готові виїжджати на наші комунальні підприємства, розглядати його стан.Також буде розглянуте ці головні вузли розв»язки транспортного маршруту, щоб в подальшому розуміти, де ми можемо зекономити та напевно нові лінії прокладати.І сподіваємось, що це дасть можливість не тільки розвантажити наш транспорт, але ще й зекономити по енергоефективності, які зараз витрачаються."

ЮРІЙ ЛЕВЧЕНКО, директор КО «Інститут розвитку міста» ПМР
" Важливість даного проекту в тому, що Полтава має на меті сьогодні максимально створити всі умови для того, щоб якісно обслуговувати мешканців Полтави в першу чергу.А якісне обслуговування мешканців Полтави в транспортному сполученні - це і зміна маршрутів.Тому що в нас є такі зупинки, коли заїжджає зразу 30 маршруток."

За допомогою міжнародного проекту «Енергоефективність у громадах» у Полтаві можна буде докорінно змінити якість обслуговування в громадському транспорті, а також поповнити автопарк новими тролейбусами і великогабаритними автобусами, які зможуть замінити нинішні «Рути» та «Богдани»,- вважають представники депутатського корпусу міськради.

АНДРІЙ МАТКОВСЬКИЙ, депутат Полтавської міської ради, голова фракції «БПП «Солідарність» у міськраді
" Ми зацікавлені в створенні нового комунального підприємства, яке має вирішити всі питання по транспорту.По-перше, в Полтаві по центральному нашому місту, де у нас ходять тролейбуси і автобуси, мають їздити виключно тролейбуси. Крім цього ми маємо вирішити питання в нашій Огнівці, Садів-3 теж запустити туди тролейбус.А по місту мають їздити автобуси, де 50-60 пасажирів має бути.І таким чином вирішити питання по транспорту."

ДМИТРО СЕНЧАКОВИЧ, депутат Полтавської міської ради, фракція «Самопоміч»
"Саме кредитування особливо в галузі енергоефективності та транспортної мобільності приносить найбільш швидкі результати.Тому що, наприклад, якщо під кредит береться автобус чи тролейбус, він починає вже працювати, заробляти кошти своєму підприємству, самостійно окупляє кредитну ставку і далі вже починає заробляти на територіальну громаду, в якій він їздить."

Якщо Полтаві вдасться одержати кредит, то іноземні партнери здійснюватимуть суворий контроль за витрачанням коштів,- наголосили німецькі експерти.

ІНГО БАУМ, старший проектний менеджер
" По результатам тех изысканий, которые проводит консалтинговая группа, если Полтава будет выбрана в результате их исследований в целом будет выделена сумма 8 млн. евро. И по условиям этого займа процентная ставка будет составлять 2 процента в год льготный перыид будет составлять 10 лет, а общий период возврата займа будет 30 лет. "

Іноземні інвестори відвідали комунальні транспортні підприємства у Полтаві і поки що вивчають, аналізують, чи можна наше місто включити до міжнародного проекту «Енергоефективність у громадах». Якщо зарубіжні експерти зроблять позитивні висновки, то Полтава отримає кредит у 2021 році.