Програма «Життя міста»

У розділі: 13831 відео | АрхівRSS
Реконструкція площі біля облдержадміністрації викликала суперечку громадських активістів.
538

Реконструкція площі біля облдержадміністрації викликала суперечку громадських активістів.

«Дорога майдану» через парк з фонтаном, амфітеатром, дитячим майданчиком та дзеркальною кулею. Так виглядає план реконструкції площі біля облдержадміністрації. Конкурс проектів меморіалу на честь Революції Гідності виграла полтавська урбан-платформа «CityLab». Презентували проект «Територія майдану» на засіданні постійної комісії обласної ради з питань ЖКГ, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку.

Ірина Особік, начальник Управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА
 «Ескізний проект на сьогодні доопрацьовано до стадії робочий проект. Робочий проект пройшов всі затвердження, отримав позитивний висновок полтавської держбудінвестекспертизи.»
 «Уже пройшли торги і здається уже є переможець, який буде втілювати цю роботу в життя.»

У цей проект впишеться і новий ЦНАП, який зараз будують біля облдержадміністраці. Паркову зону біля нього облаштують станціями для зарядки електромобілів. Обговорення проекту викликало суперечку. Деякі громадські активісти проти задуму. Зокрема, Юлія Петушинська говорить, - це буде не меморіал, а місце для розваг.

Юлія Петушинська, громадська активістка
 «Абсолютний фейк, профанація, спекуляція на святому.»
«Ви сьогодні сказати, що більшість членів журі проголосували за реалізацію. Це брехня.»
Тому що меншість членів журі голосували за реалізацію. Так, він зайняв перше місце. Це тому, що деякі люди зі сторони влади хотіли його протягнути.»

Інші активісти навпаки вважають побудову парку гарною ідеєю. Ігор Кіянчук запевняє, - потрібен сучасний підхід. Аби вшановувати Героїв України, не обов’язково ставити черговий кам`яний пам’ятник.

Ігор Кіянчук, член ради член громадської ради при обласній раді
 «Якщо не подобається десь якісь моменти, звертайтесь чи до правоохоронних органів, чи що. Але називати отакі от брехнею, або коментарі в стилі там пивка попить. Шановні, пивка попить можна на будь-якій лавочці.»  «- Туалет біля пам’ятника, ну це вже ж додуматься. - Це нормально. У європейських країнах так робиться.»

Люди занепокоєні і долею існуючих пам’ятних знаків на площі біля облдержадміністрації. Це стела загиблим воїнам АТО та меморіал Героям Майдану. На комісії рекомендували залишити ці об’єкти після реконструкції.

Ігор Сірик, голова постійної комісії обласної ради з питань ЖКГ, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку
«Робоча група, щоб ви діючі стели воїнів загиблих включили в загальний проект і вписали їх в загальних проект. Це обов’язково. Будь ласка, почуйте людей, сядьте й обговоріть як це потрібно зробити, з мінімальними втратами.»

На розробку проекту реконструкції площі біля облдержадміністрації уже витратили близько мільйона гривень. Втілювати ідею в життя планують за майже 83 мільйони.