Програма «Життя міста»

У розділі: 13892 відео | АрхівRSS
У Полтаві відбувся урочистий вечір «Прощавай, Афган» з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану
753

У Полтаві відбувся урочистий вечір «Прощавай, Афган» з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану

15 лютого минає 30 років з дня виведення військ з Афганістану. З нагоди цього ювілею в Палаці дозвілля «Листопад» відбувся урочистий вечір «Прощавай,Афган». Війна тривала 10 років,- розповідають учасники бойових дій. Вона зламала життя багатьом молодим хлопцям, але незважаючи ні на що, вони з честю виконали свій військовий обов»язок і залишилися вірними присязі до кінця.

ВОЛОДИМИР ШКАРІН, учасник бойових дій в Афганістані
В Афганистане война была особой.В каком смысле, в тому, что солдаты воевали без ненависти, солдаты воевали на чужой территории, климатические условия и нужно было выполнять долг.Все солдаты, сержанты, прапорщики, офицеры, генералы свой долг выполнили сполна. И до конца.

В афганській війні взяли участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, з яких понад 5 тисяч - полтавці. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. Тридцята річниця виведення військ з Афганістану - важлива подія в житті усіх, хто був причетний,- зазначили учасники вечора.

ПЕТРО МАЦІЙЧУК, заслужений лікар України, учасник бойових дій в Афганістані
Абсолютно все спливає в пам»яті про ті буремні, дуже непрості роки.Я як лікар-інфекціоніст був дуже вражений , що ми зіткнулися з інфекціями, які давно стали історією.Це гепатит А, в народі жовтяниця, а також через півроку ми почали реєструвати черевний тиф, малярію. Це надзвичайно були тяжкі хворі, але ми врятували цих хворих.

Війна в Афганістані хоч і оцінюється неоднозначно, але залишається болючою раною. І сьогодні, коли десятки тисяч наших співвітчизників боронять цілісність і незалежність України на її південно-східних рубежах від зовнішньої агресії, серед них є воїни-афганці, які демонструють та передають свої військові навички та вміння. Вони завжди були і залишаються прикладом мужності і відваги, патріотизму і відданості військовій присязі.

ВІТАЛІЙ СТРАЖНИК, учасник бойових дій в Афганістані
Я был командиром роты связи.З 83 по 85 2 года. За эти два года сверху помог Бог, за 2 года было только 4 ранения бойцов, все остальных я отправил домой живыми и невредимыми. Ребята понимали, как говорится, с полуслова.Потому что война есть война, пули свистели со все сторон, поэтому разгильдяйства не было, военнослужащие старшие помогали младшим. Учили, как говорится, жизни.
Зі сцени до усіх присутніх звернулись секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота та депутат міськради - голова фракції «БПП «Солідарність» у міськраді Андрій Матковський. Вони запевнили, що й надалі робитимуть все можливе, аби учасники бойових дій на території інших держав та родини загиблих відчували турботу і вдячність від місцевої влади.
В рамках міської Програми соціального захисту «Турбота» з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану одноразову матеріальну допомогу отримують особи з інвалідністю - учасники бойових дій на території інших держав по 700 гривень кожний.
Значна когорта воїнів-інтернаціоналістів та воїнів АТО цього вечора були нагороджені відзнаками Президента України, а також почесними грамотами та подяками від Полтавського міськвиконкому. А мистецькі колективи подарували присутнім чудовий концерт.