Програма «Життя міста»

У розділі: 14473 відео | АрхівRSS
На ремонт доріг Полтавщини необхідно понад 80 млрд грн та 10 років
570

На ремонт доріг Полтавщини необхідно понад 80 млрд грн та 10 років

Важко назвати хоча б один населений пункт Полтавщини, де б дороги були в належному стані. Щодня автомобілістам доводиться об»їжджати різні вибоїни, аби потрапити до місця призначення. Тож чи є на полтавських шляхах господар? Так, з минулого року ними опікується Агентство місцевих доріг. Як зазначив на прес-конференції директор агентства Олексій Басан, тяжкий спадок дістався їм від Служби автодоріг: 80 відсотків шляхів потребували капітального ремонту, 18 відсотків - поточного середнього. Крім цього, не вистачало 70 відсотків дорожніх знаків, а розмітка була зношена більше, ніж на 90 відсотків. Також є багато аварійних дерев та дикорослої порослі, впритул наближених до проїжджої частини.

ОЛЕКСІЙ БАСАН, директор Агентства місцевих доріг Полтавської області
За останні 10 років основна увага приділялася виключно дорогам державного значення. Місцеві дороги фінансувалися по залишковому принципу і як наслідок, дорожній одяг втратив несучу здатність, значна кількість ям, просадок, розмивів та інших руйнувань.Значно занижено або завищено узбіччя.Мости та труби частково зруйновані або заросли порослю.

Для того, щоб привести дороги місцевого значення Полтавщини до ладу хоча б за десять років, потрібно більше, ніж 80 мільярдів гривень, зауважив Олексій Басан. Минулого року область одержала з держбюджету субвенцію на ремонт та утримання мережі доріг у розмірі 588 мільйонів гривень. Тобто майже 7 з половиною відсотка від річної потреби.

ОЛЕКСІЙ БАСАН, директор Агентства місцевих доріг Полтавської області
В рамках поточного ремонту повністю завершені роботи на 71 об»єкті із запланованих 76.Загальною вартістю близько 340 млн. грн..Відремонтовано 91 км доріг та 8483 м доріг комунальної власності в населених пунктах.

Деякі райони активно долучаються до ремонту доріг на умовах співфінансування,- зазначалось на прес-конференції.

ТИМОФІЙ ГОЛБАН, директор департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА
Якщо ми маємо на залишках рахунків громади близько 400 млн.грн. на початок року, які не використовують на розвиток інфраструктури, то мабуть все ж таки правильно спрямовувати кошти в ті регіони, які прагнуть відновлювати дороги і спрямовувати на це кошти.

На ремонт шляхів цього року з державного бюджету передбачено понад 800 мільйонів гривень. Крім того, агентство звертатиме більше уваги на якість виконання робіт, а також консультуватиметься з місцевими громадами, які краще знають, де і які дороги потрібно відновлювати.