Програма «Життя міста»

У розділі: 12540 відео | АрхівRSS
Традиційне вірменське свято Терендез або Стрітення Господнє відзначили у Полтаві
296

Традиційне вірменське свято Терендез або Стрітення Господнє відзначили у Полтаві

Спілка вірмен України в Полтавській області «Урарту-ванк» відзначила традиційне вірменське свято Терендез або Стрітення Господнє. Воно встановлене в пам»ять про знаменну для християн подію - зустріч в Єрусалимському храмі новонародженого Ісуса з праведним старцем Симеоном та пророчицею Анною. В сучасній Вірменії Терендез вважається Днем благословіння наречених. Він нагадує день Святого Валентина, бо його головні дійові особи - молоді подружжя або просто закохані пари,- розповідають члени діаспори.

ВЕНЕРА РІТТЕР, заступник голови жіночого комітету Спілки вірмен України в Полтавській області «Урарту-ванк»
"В язичництві це свято було свято вогню. Потім коли в 301 році наш народ прийняв християнство, це свято набуло релігійного значення. І святкуємо свято Стрітення, коли змома зустрічається з весною.В це свято всі молоді люди, молоді пари беруть за руки і пригають через вогнище. Вогнище - це символ багатства.І якщо молода пара переплигує через вогнище , міцно тримаючись за руки і не відпускає один одного, вважається, що вони все життя проживуть міцною родиною."

Поки юнаки і дівчата стрибали через вогнище, старші посипали їх зернами пшениці. Вважається, що під час обряду вогонь набуває особливої енергії оновлення, нового життя. Слідом за молоддю стрибають і дорослі, особливо ті, хто сподівається на продовження роду. Потім всі учасники беруться за руки і об»єднуються в загальному танці навколо плодоносного вогнища.

ДЖУЛЬЄТТА БАЛЯН, член вірменської громади «Урарту-ванк»
"Что объединяет? Любовь к своему народу, любовь к традициям, чувство долга, ответственности и большое желание донести до каждого нашего друга,товарища, собрата, соседа тепло, доброту, ласку наших рук, наших сердец, наших гор, наших земель.И учитывая, что живем много десятилетий на этой земле, утрировались многие моменты и объединились наши праздники Стритення и Терендез, теперь это один и тот же праздник для нас, для армянского народа.А учитывая, что много друзей, то празднуем и радуемся жизни , хотя быв вот такими событиями, объединяющими нас."

Свято Стрітення Господнього співпало ще з одним вірменським святом - Днем Святого Саркіса. Цього святого вшановують тільки у вірменській Церкві і цей день має коріння ще в далекому язичництві і пов»язаний з поклонінням вогню,- говорить член вірменської громади Каріна Пивоварська.

КАРІНА ПИВОВАРСЬКА, член вірменської громади «Урарту-ванк»
" Прообразом сурб Саркіса був Бог Вогню ще з язичеських часів, який переборов дракона, що не давав людям воду і він його вбив і люди отримали воду і стали жити набагато краще. День Саркіса він з 2007 року офіційно святкується в Вірменії День молодих. В цей день в Цервах відбувається спеціальна служба, які благословляють саме молодь.Якщо Терендез - це молодята, що одружилися, то Сурб Саркіс - це ті, що хочуть знайти свою долю, тому пов»язано з майбутньою долею молодих."

Відзначаючи Терендез і День Святого Саркіса, члени вірменської громади не лише стрибали й танцювали навколо вогнища. Традиційно, всіх гостей смачно частували стравами класичної вірменської кухні.