Програма «Життя міста»

У розділі: 10418 відео | АрхівRSS
У 2018 році державні виконавці Полтавської області стягнули понад 287 мільйонів гривень аліментів
152

У 2018 році державні виконавці Полтавської області стягнули понад 287 мільйонів гривень аліментів

Питання щодо стягнення аліментів - це один з пріоритетів у роботі Міністерства Юстиції України та відповідних органів,-зауважив Міністр юстиції України Павло Петренко на зустрічі в Полтавській облдержадміністрації з громадою, яким допомогли у боротьбі з економічним насильством. У грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила засоби примусового стягнення боргів за несплату аліментів - перший пакет закону «Чужих дітей не буває».

Павло Петренко, Міністр юстиції Україн" Ми, Міністерство юстицію, в кінці 2017 року зрозуміли, що в межах нашої компетенції є величезна проблема пов’язана з захистом прав дітей , з питаннями стягненням аліментів . Про проблему мало, хто говорив."

Павло Петренко говорить:у Мін’юсту було доволі амбітне завдання - максимально швидко здійснити та запустити ті новації, які спонукали б горе-батьків, що роками не платили аліменти, все ж виконати свій обов’язок перед дитиною.

Павло Петренко, Міністр юстиції України" Третина всіх судових рішень , які приймаються судами стосуються стягнення аліментів . На той момент в 2017 році майже 700 тисяч судових рішень ,які знаходилися на виконанні у Міністерстві юстиції стосувалися стягненню аліментів , а всього судових рішень, які виконує держава 2 мільйони. "

Завдяки новаціям першого та другого пакету законів Чужих дітей не буває у 2018 році державні виконавці Полтавської області стягнули понад 287 мільйонів гривень аліментів на користь понад 23-х тисяч дітей. За січень 2019 року стягнуто 22 мільйони гривень,-повідомили у Полтавській облдержадміністрації. Жоден із батьків не має права забувати про відповідальність перед дітьми, це злочин по відношенню до малечі,-зауважує директор регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

Олександр Черчатий, директор регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Полтавській області "До нас і до фахівців звернулося близько півтори тисячі жителів полтавської області по питанню стягнення аліментів і по питанню захисту від домашнього насильства.З тих судових рішень , які сьогодні ми вже маємо , по тих звернень по яких населення звернулося 82 % -це виграшні справи нашими адвокатами і штатними юристами. "

Із 12 тисячі виконавчих проваджень, по яким боржники систематично не сплачували кошти на користь дітей, на сьогодні виконавчих проваджень зменшилося вдвічі.