Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
У Полтаві відбувся практикум на тему "Формування місцевих бюджетів та шляхи збільшення надходжень".
178

У Полтаві відбувся практикум на тему "Формування місцевих бюджетів та шляхи збільшення надходжень".

У стінах облдержадміністрації пройшов практикум з формування місцевих бюджетів. Учасникам розповіли про шляхи збільшення надходжень та обговорили низку нововведень 2018-2019 років. Серед них, повідомили організатори, запровадження програмно-цільового методу в бюджетному процесі. Він допомагає контролювати витрати .

Анжеліка Саідова-регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України
«Для того щоб надавати якісні послуги, формуються програми на місцевому рівні, формуються показники, за якими будуть оцінюватись ті послуги, які будуть надані за програмами, тому така увага приділяється програмно-цільовому методу, показникам виконання місцевих бюджетів»

Учасниця практикуму Тамара Романенко приїхала з Лубен, говорить у них програмно-цільовий метод використовується з 2018 року. Навчились ефективніше планувати та використовувати бюджет.

Тамара Романенко-начальник фінансового управління Лубенської МР
«Наприклад скільки на одного учня затрачено, на одного відвідувача бібліотеки затрачено чи центральну лікарню, скільки дає ефективність використання тих самих поточних капітальних ремонтів доріг»«Раніше був капремонт доріг, витрачено якийсь певний обсяг, тепер ми бачимо, що дає більшу ефективність і по звітах наших головних розпорядників можемо безпосередньо далі орієнтуємось на перспективу використання не таких великих коштів нашого міста»

Також говорили на практикумі і про зміни у бюджетному кодексі України, зокрема розповіли учасникам про складання планів на 3-річну перспективу.