Програма «Життя міста»

У розділі: 10406 відео | АрхівRSS
Науково-практична конференція «Сучасне бджільництво Полтавщини»
199

Науково-практична конференція «Сучасне бджільництво Полтавщини»

Мешканець села Мала Перещепина Новосанжарського району Микола Молоток - пасічник зі стажем, нині утримує 90 бджолосімей. Це наполовину менше, ніж позаторік, бо, каже, з кожним роком все важче займатися цією справою. А все через складні взаємовідносини з фермерами, які нехтують правилами обробки полів пестицидами.

МИКОЛА МОЛОТОК, пасічник
Зараз для бджолярів настало дуже тяжке время. Главное, що травят пчел. І ніхто за це не несе ніякої відповідальності, понімаєте.

Микола Йосипович та ще десятки пасічників з усієї області приїхали до Полтави на науково-практичну конференцію, присвячену розвитку сучасного бджільництва, щоб почути відповіді на розв»язання проблеми. Як з»ясувалося, факти отруєння бджіл відомі не лише на Полтавщині, а по всій Україні. І до вирішення цієї проблеми долучилися навіть провідні науковці.

ЮРІЙ ДРОНЬ, кандидат біологічних наук, м.Чернівці
Наші дослідження якраз і показують те, що не тільки бджолярі зацікавлені в співпраці з фермерами і використовувати їхні посіви, але і аграрії дуже і дуже зацікавлені у бджолярах, бджоли яких запилюють соняшник. От ми в цифрах спробували порахувати і хочемо презентувати для того, щоб було розуміння того, яка користь від бджолярів для фермерів надається.

Проблеми отруєння бджіл повинні вирішуватися сьогодні в першу чергу через два блоки.,- вважає представник Міністерства аграрної політики та продовольства України Олександр Лозовицький.

ОЛЕКСАНДР ЛОЗОВИЦЬКИЙ, керівник експертної групи Міністерства аграрної політики та продовольства України
Це перше, комунікація дає швидке вирішення проблем з аграріями, з тими, хто постачає засоби захисту рослин, друге - це вдосконалення законодавчої бази , про що ми будемо говорити.Кожен пасічник повинен усвідомлювати, що певні правила поширюються й на нього.

На думку директора департаменту агропромислового розвитку Сергія Фролова, багато проблем пасічникам можна вирішити, коли ті почнуть об»єднуватись в кооперативи.

СЕРГІЙ ФРОЛОВ, директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
Мінгагрополітика включа в цьому році в перелік підтримки кооперативів і напрямок бджільництва. Це важливо, коли пасічники все-таки будуть об»єднуваться у кооперативи для того, щоб формувати товарні партії, для того, щоб і відстоювати свої інтереси , пов»язані із загибеллю бджіл, для того, щоб створювати свої міні-лабораторії і для цього є підтримка і з державного бюджету, і з обласного бюджету.

Учасники конференції обговорили також розвиток галузі бджільництва на перспективу, торкнулися і технології виробництва солодкої продукції.