Програма «Життя міста»

У розділі: 13160 відео | АрхівRSS
У Полтаві відкрили Центр дослідження полтавської журналістики
805

У Полтаві відкрили Центр дослідження полтавської журналістики

Центр дослідження історії Полтавської журналістики відкрили у ПНПУ ім. Короленка. Там представили тематичні стенди та унікальні експонати. Ініціатор створення такої аудиторії - кафедра журналістики.

Надія Баландіна, докторка філологічних наук, завідувачка кафедри журналістики
«Ми плануємо започаткувати низку проектів. Перший проект - це організація наукової студентської конференції, де буде секція історії полтавської журналістики. Випустити збірник хто є хто у полтавській журналістиці. Із 19 століття по сучасність.»
На відкриття центру завітали творці полтавської журналістики. Відомі радійники, телевізійники та газетярі.

Дмитро Старіков, журналіст, режисер
«Я 25 лет проработал на украинском телевидении, на первом национальном канале. Каждый из нас выполнял по 3 профессии. Я ездил как оператор снимал, потом проявлял пленку, это же не сейчас что на видео, все на кинопленке, потом проявлеяшь пленку, а потом сам ее как режиссер монтажа это монтируешь.»

Микола Ляпаненко, заслужений журналіст України
«У наукових колах точиться дискусія що таке журналістика, це вид суспільної діяльності, це вид політичної діяльності, це мистецтво чи інша наука. На мою думку, це загалом все разом.»

Валентин Посухов, журналіст
«Пропрацював у журналістиці 40 років. І в районних газетах, і в міській, і в обласних, і в обласного радіо теж. Журналістика - це один із засобів демократизації суспільства і боротьби із монополізмом, як політичним так і економічним.»

У оновленій аудиторії університету відкрили виставку. Серед експонатів архіви газет. А також матеріали про становлення журналістики на Полтавщині.

Світлана Тіткова, бібліотекар
«У нашому фонді бібліотеки імені Жовтобрюха зберігаються справжні перлини. Це випуски найстаріших газет і журналів. Справжня перлина - це газета «Наше слово», яка була додатком до газети «Більшовик Полтавщини».
За словами викладачів кафедри журналістики ПНПУ, - у центрі проводитимуть зустрічі з досвідченими та сучасними медійниками. А також поповнюватимуть колекції артефактів.