Програма «Життя міста»

У розділі: 10406 відео | АрхівRSS
У Полтавській гімназії № 17 презентували книгу під назвою «Антон Цедік - позивний «Еней».
299

У Полтавській гімназії № 17 презентували книгу під назвою «Антон Цедік - позивний «Еней».

У Полтавській гімназії № 17 презентували книгу під назвою «Антон Цедік - позивний «Еней». Ця книга про хлопця , який загинув 29 серпня 2014 року, виконуючи свій патріотичний обов'язок в Іловайську. Її автори - друзі, побратими, вчителі, та найближчі люди - батьки і члени родини.Присвятили книгу своєму колишньому учню , бо вважають героїв повинні знати.

Олена Стоцька, співавторка книги
Це розповідь про полтавця, який любив книги , це розповідь про юнака , який мріяв своїми руками змінити нашу Україну і зробив би це, якби 2014 року не загинув би.

Співавторка книги Олена Стоцька говорить про героїв повинні не тільки пам’ятати, а й знати : про що вони мріяли, ким були до того, як взяли до рук зброю і пішли захищати Україну? Про Антона згадує: любив читати. На одному з фото родинного альбому він спить, міцно тримаючи у руках книгу.


Олена Стоцька, співавторка книги
Тут він сидів за партами, бігав довгими коридорами , підіймався східцями до бібліотеки і до своєї класної кімнати 304 .

У Полтавській гімназії № 17 навчався Антон до сьомого класу, потім перейшов навчатися до ліцею. Одна з його вчителів згадує, хлопець постійно на уроках ставив питання .Додає: горда з того, що перші зернинки знань отримав саме у стінах цього закладу.

Тамара Долінська, учитель історії
Чому саме так?А чи могло бути інакше. Особливо у шостому класі його завжди непокоїло чого групи дітей поділяються , чому одні можуть принижувати інших і особливо, коли він прочитав книгу «Спартак» ми з ним довго сиділи і говорили.

Про свій вибір хлопець не жалкував, хоча станом справ в українській армії був розчарований, -говорить побратим Антона. Пригадує останні зустрічі з ним.

Юліан Матвійчук, побратим
Двадцятого лютого він вже був на Майдані і після цього ми з ним вже не бачилися, майже побачилися в Іловайську , нас так розлучила доля, що він був в батальйоні Донбас, а ми були в батальйоні Азов.

Також у залі вшанували всіх загиблих , хто брав участь у Революції Гідності . Директорка Полтавської гімназії № 17 Олена Голтвяниця говорить: завжди повинні пам’ятати героїв.
Олена Голтвяниця, директорка Полтавської гімназії № 17
Я сьогодні низько вклоняюся всім тим, хто у нас присутній в цьому залі , тому що це люди, які дали можливість це робити, які Вам дали можливість вчитися, які Вам дали можливість ходити в школу радіти життю, зростати, рости у мирному сьогоденні.

Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії,-додає начальник міського управління освіти Юрій Матвієнко.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради
Та війна, яка почалася після Революції гідності вона лише загострила ті проблеми, які ми мали на той час : зруйновану армію. Згадую, якою метою було відстоювати свою країну, свою державу і вселити щастя для українського народу, що були є і завжди будуть молоді хлопці.

Нагадаємо, Антон Цедік загинув 29 серпня 2014 року в «Іловайському котлі». Автобус, в якому він був, попав під мінометний обстріл. Йому було лише 27 років.