Програма «Життя міста»

У розділі: 13160 відео | АрхівRSS
У Рибцях розгорівся скандал між мешканцями
561

У Рибцях розгорівся скандал між мешканцями

А нас отут оставите. - Воно так і буде. - Дивіться в чому проблема…».

У Рибцях розгорівся скандал між мешканцями. Викликали поліцію. Селищний голова Віталій Павлій пояснює, - уже декілька днів сюди вивозять сміття вантажівками. Він підозрює, що у відходах можуть бути залишки ртуті.

Віталій Павлій, селищний голова Рибців, депутат міської ради
 «Автомобілі невідомі возять сміття. Вони з завода ГРЛ, як ми знаємо на заводі ГРЛ є ртуті. І тому на сьогоднішній день є проблема, що мало того, що засипають сміттям, ще й можливо є проблема екологічна. Якщо зараз виявиться, що у даних відходах є ртуть, то все це піде у водичку, діти будуть купатися і все безпосередньо залишиться у наших організмах.»

Виявилось, - сміття у Рибці завозять з ініціативи одного з мешканців селища. За словами пана Руслана, ртуті тут немає. Він сам має будинок поблизу. Залишками будівельних матеріалів з заводу ГРЛ намагається укріпити дамбу. Адже, - говорить, - вона рано чи пізно почне завалюватись.

Руслан Томенко, мешканець селища Рибці
 «Я її укріпляю і роблю, щоб люди могли проходити проїжджати, проходити, не у цьому багні, а по-нормальному. Я від держави і кошта і рубля не прошу, я все своє влажую.»
 «Це не з самого заводу, це адміністративний корпус, де була їхня кантора, де люди сиділи оформляли документи в салдепії. Тоість, це не мусор як сказали там з землі, з поля піднятий, це іде реконструкція. Там забираються перестєнки.»

Інша мешканка Рибців Валентина ситуацією обурена. Каже, - вантажівки розбивають вулицю біля її будинку. Весною тут і ходити ніяк, вода тече прямо в двір. Хоче, аби жителі новобудов зробили у селищі дорогу.

Валентина Терехова, мешканка селища Рибці
 «Нам не подобається, що тут розбивають дороги здорові машини.»
 «Ось ми живемо отут і все время вода.»
 «Єслі там ртуті небуде, то хай возять, хай обустраюють, нам це нормально канєшно, щоб і дорогу, так хай вони і тут заразом усе роблять, а не так вони тут розбивають, а собі там благоустрій зроблять і на тому дєло закончиться.»
Правоохоронці склали протокол за статтею 152 про адміністративні правопорушення правил благоустрою населених пунктів. А чи небезпечні ці відходи та що робити, якщо тут знайдуть залишки ртуті - вирішуватимуть фахівці.