Програма «Життя міста»

У розділі: 14704 відео | АрхівRSS
Комісія ДСНС України перевірила роботу виконкому Полтавської міської ради
395

Комісія ДСНС України перевірила роботу виконкому Полтавської міської ради

До Полтави прибула комісія державної служби з надзвичайних ситуацій України і перевірила роботу виконавчого комітету міської ради з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб. Минув рік, як була проведена комплексна перевірка об»єктів і тепер фахівці з Києва вирішили переконатися, чи усунуті виявлені недоліки.

ЄВГЕН ЛІНЧЕВСЬКИЙ, заступник голови комісії ДСНС України
" Комісія налаштована на плідну співпрацю.Наше завдання - допомогти якщо є деякі недопрацювання, надати відповідну методичну допомогу, підказати, поспілкуватися з актуальних питань забезпечення цивільного захисту.На жаль, і надзвичайні ситуації, і пожежі в нас трапляються в державі, наносить матеріальних збитків і саме головне - гинуть люди."

Як повідомили у міськвиконкомі, протягом останніх восьми років у Полтаві не траплялись надзвичайні ситуації. Однак відповідальні служби завжди готові до цивільного захисту населення від пожежі чи інших загроз для людського життя.

ВОЛОДИМИР ЛЕОНОВ, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавського міськвиконкому
" На виконання міської цільової програми забезпечення пожежної безпеки у 2018 році здійснено витрати на виконання програми в сумі півтора мільйона гривень на придбання запчастин до пожежної та спецтехніки, засобів захисту та спеціального спорядження.В 2019 році на останній сесії міськради виділено 600 тисяч гривень на паливно-мастильні матеріали для підрозділів з надзвичайних ситуацій."

Для перевірки практичної взаємодії спеціалізованих служб та готовності діяти за призначенням, комісія ДСНС дала учбову ввідну про умовну надзвичайну ситуацію на території однієї з котелень міста. Так, згідно з тактичним задумом, в котельні стався вибух котла з послідуючим горінням. Внаслідок події два працівники отримали опіки. Для порятунку постраждалих та ліквідації наслідків вибуху було залучено 41 особу особового складу ДСНС та 9 одиниць техніки. На місці події працював штаб з ліквідації наслідків події. Аварійні бригади теплопостачального підприємства провели відновлювальні роботи. Завдяки злагодженим діям рятувальників пожежу було швидко ліквідовано. Однак під час перевірки засідань міської комісії з надзвичайних ситуацій фахівці з Києва виявили ідентичність планів за минулий і нинішній роки, а також формальне ведення документації.

ЄВГЕН ЛІНЧЕВСЬКИЙ, заступник голови комісії ДСНС України
" Мені здається, що це не тільки відсутність творчості, якщо це питання розглядається другий, третій рік поспіль, це значить, що воно не було вирішене в минулому році, значить ті рішення, які приймались, або не контролювалися, або неефективні, якщо наступного року ті ж самі питання розглядаємо."

Підбиваючи підсумки перевірки, комісія ДСНС надала доручення відповідним управлінням та відділам міськвиконкому. Як запевнили посадовці, вони звернуться до депутатів з пропозиціями щодо фінансування протипожежних заходів, особливо в комунальному господарстві, для удосконалення роботи міста в напрямку пожежної безпеки та цивільного захисту.