Програма «Життя міста»

У розділі: 13831 відео | АрхівRSS
До регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звертаються за роз`ясненням виборчого процесу
329

До регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звертаються за роз`ясненням виборчого процесу

У регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги вже звертаються особи , які під час виборів будуть знаходитися за межами держави , тобто, у відрядженні або туристичній поїздці. Директор цього центру Олександр Черчатий зазначає: у такій ситуації громадяни повинні з’явитись до відділів введення реєстру виборців і подати відповідну заяву.

Олександр Черчатий, директор регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області "Відповідно підтвердити те, що це є об’єктивна причина і те, що вона буде перебувати за межами нашої держави. Список виборчих дільниць є і за кордоном, з ним можна ознайомитися відвідавши сайт Міністерства закордонних справ."

Особливу увагу Олександр Черчатий звертає на голосування громадян України на території Російської Федерації: там виборчі дільниці не будуть відкриті . Тож, особи , які бажають проголосувати можуть скористатися таким правом відвідавши сусідні держави: Фінляндія та Казахстан.
На сьогодні налічується один мільйон триста тисяч внутрішньо переміщених осіб. У регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомляють: дані особи мають право переїхати на підконтрольну територію України. Перед цим змінити місце постійного голосування .


Ігор Клименко, заступник директора регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області "У кого є довідка про внутрішньо переміщену особу вона можу разом зі своїм паспортом показати цю довідку під час подачі заяви про зміну місця голосування і надається відповідне посвідчення , щ в неї змінилося місце голосування" .

Після цього можуть разом з паспортом і посвідченням йти на виборчу дільницю.Зробити це можна до 25 березня цього року.Якщо особа не буде перебувати в день виборів за місцем постійного перебування , то вона має право і можливість проголосувати в будь-якому іншому місці .Для цього вона повинна вчинити певні дії за п’ять днів до виборів.


Олександр Черчатий, директор регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області 00001 01.18-01.45 З’явитись у відділ реєстру виборців і написати відповідну заяву про ту ситуацію, яка склалася.Вона безумовно повинна прибути до цього відділу безпосередньо сама , в електронній формі цього зробити неможливо.


Олександр Черчатий додає: процедура не тривала, можна зробити це протягом 10-15 хвилин.